Vedeli ste, že ľudia, ktorí spávajú na pravom boku, sa vystavujú zdravotným problémom? Tu sú dôvody

 Dobrý spánok sa vždy odporúča, ak chcete zachovať zdravý životný štýl. V dôsledku stresu, aktivity a hektického života, my všetci musíme dať nášmu telu príležitosť k odpočinku, bez pocitu stresu. Je dobré si dopriať aspoň osem hodín, čo znamená, že strávime takmer tretinu svojho života v posteli. Dobrý nočný spánok môže robiť zázraky pre fyzické aj duševné zdravie jedinca, a to isté platí aj pre pozíciu v akej spíte.

Ľudia majú tendenciu k spánku v mnohých rôznych polohách. Spať v správne polohe nám môže priniesť niekoľko výhod.

Spanie na chrbte nie je najlepší nápad pre mnoho ľudí, pretože to môže spôsobiť dýchacie problémy, a tým čo spia na pravej strane môže poškodiť tráviaci systém.

Ak budete spávať v tychto polohách vystavujete sa mnohým  zdravotným problémom.

Spať na ľavej strane môže byť kľúčom k udržaniu zdravého tela a tu je dôvod, prečo. To umožňuje zlepšenie tráviaceho systému, pretože to dáva telu možnosť hromadiť živiny a zbaviť sa rýchlejšie toxínov. Výskumy dokazujú,že spanie na ľavej stranezmierňujú príznaky pálenia záhy. Aj v tehotenstve je dobré spať na ľavej strane aby došlo k lepšiemu krvnému obehu do srdca.

Tiež podporuje krvný obeh a zlepšuje kardiovaskulárne zdravie, čo v konečnom dôsledku nás robí zdravšími. Ľavá strana tela je dominantná lymfatická strana na ktorej keď spíte naše telo má viac času na filtrovanie toxínov,lymfy a nečistôt cez hrudnú dutinu a lymfatické uzliny.

Preto je dobré naučiť sa spať na ľavej strane. Vieme že sa to zdá divné ale dá sa to naučiť. Vždy si treba pred zaspávaním povedať , aj keď mi to nieje povôli, robím to pre svoje zdravie. A postupom času zistíte, že je to samozrejmosť.

Zdroj: https://www.healthandlovepage.com/

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Vedeli ste, že ľudia, ktorí spávajú na pravom boku, sa vystavujú zdravotným problémom? Tu sú dôvody”