Až 40% manželstiev je postihnutých neverou. Existujú 3 príčiny, prečo sa to deje + návod ako jej zabrániť

treachery

Profesorka psychológie na Kalifornskej univerzite Kelly Campbell je odborníčkou v oblasti rodinných vzťahov. Často sa stretáva s pármi, ktoré si prešli neverou. Psychologička vie presne povedať, ako a kedy začína vznikať túžba na neveru. Prečítajte si jej článok…

„Po 30.roku života je až 40% manželstiev postihnuté neverou. Tento stav následne vedie k depresiám, domácemu násiliu, rozvodu či dokonca smrti. Prečo sa teda ľudia rozhodnú podvádzať svojich partnerov? Naozaj platí, že všetci muži sú rovnakí a všetky ženy sú pobehlice?“

 

Existujú tri hlavné dôvody, prečo sa ľudia rozhodnú nájsť si po svojom boku niekoho iného:

 1. INDIVIDUÁLNE PRÍČINYPohlavie – muži neverní častejšie ako ženy, majú viac testosterónu, ktorý je zodpovedný za sexuálnu aktívnosť a zvýšenú sexuálnu túžbu

  Individuálne osobitosti: ľudia bez zásad, charakteru, preferujúc ľahkovážnosť sú „náchylnejší“ na neveru

  Náboženská a politická orientácia: veriaci ľudia a ľudia s konzervatívnymi politickými názormi sú neverní len zriedkavo – nevera je v rozpore s ich vlastnými zásadami

 2. NESPOKOJNOSŤ VO VZŤAHUNiektorých ľudí vzťah či chovanie partnera jednoducho neuspokojuje. Nebudú neverní len v tom prípade, ak im bude všetko vyhovovať, v opačnom prípade bude nevera takmer nevyhnutná. Táto situácia môže nastať najmä v prípade veľkých rozdielov medzi partnermi – odlišné vzdelanie, sociálny status a podobne.
 3. KONKRÉTNA SITUÁCIADokonca aj oddaný a šťastný manžel dokáže svoju ženu podviesť. Prečo? Jednoducho nedokáže odolať pokušeniu, najmä vtedy, ak trávi veľa času s objektom jeho túžby.

  Nevera je spojená s ľuďmi, ktorí sú v práci v priamom kontakte – dotýkajú sa ostatných ľudí, komunikujú výhradne s jedným človekom a pod. Nerovnomerný počet mužov a žien (napríklad v práci alebo na vysokej škole) môže byť ďalším dôvodom na neveru.

  Ľudia žijúci v mestách, na rozdiel od tých žijúcich v malých dedinách sú nevernejší. Mestskí obyvatelia preferujú slobodnejšie hodnoty života, čo sa vzťahuje aj na sex na jednú noc. V meste je jednoduchšie uchovať si anonymitu a zároveň v ňom existuje oveľa viac možností ako sa „vyblázniť“.

Súvisiaci obrázok

Ako zabrániť nevere?

Spýtajte sa partnera, ako sa stavia k nevere, čo si pod týmto pojmom predstavuje. Každý z nás si neveru vysvetľuje inak. Je dôležité, aby sa názory oboch partnerov na túto problematiku úplne zhodovali.

Väčšina ľudí si pod neverou neverou predstavuje fyzický kontakt (najčastejšie sex) s druhým človekom. Avšak aj večera v spoločnosti sympatických kolegov môže byť pre niekoho zámienka na neveru. A čo také písanie si s cudzími ľuďmi na internete?

Otvorený a úprimný rozhovor o tejto téme dokáže vytvoriť hranice a vyhnúť sa tak nepríjemným následkom.“

Súhlasíte s názorom autorky? Zdieľajte svoje pripomienky aj v komentátor na Facebooku!

zdroj:chillin.sk

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Až 40% manželstiev je postihnutých neverou. Existujú 3 príčiny, prečo sa to deje + návod ako jej zabrániť”