Dokážete medzi týmito sovami nájsť jednu mačku? Je to omnoho komplikovanejšie, ako sa na prvý pohľad zdá!

V hádaní je niečo veľmi atraktívne. Nielen že dokáže vycvičiť vašu pozornosť a reflexy, dokážete si zasúťažiť aj s vašimi priateľmi či rodinnými príslušníkmi. Neraz na to potrebujete osobitú vytrvalosť, keďže mnohé vedia človeka skutočne potrápiť.

Tak čo, dokážete na nasledujúcom obrázku nájsť jedinú mačku?

Vedeli ste, že venovanie sa rôznym hádankám a hlavolamom posilňuje existujúce spojenia medzi našimi neurónmi a podporuje vznik nových? Týmto spôsobom si trénujeme mysliteľské procesy a schopnosti.

Tu je ďalšia hádanka, o niečo zložitejšia, takže sa pripravte. Nájdite zviera, ktoré sa líši od všetkých ostatných.

Napríklad takí dospelí by mali pri riešení hádaniek využiť svoju vynaliezavosť a hľadať rôzne metódy na vyriešenie daného problému. Na pokusoch a omyloch sa totiž formuluje teória, ktoré je potom následne testovaná.

Pocit spokojnosti po tom, čo sa vám podarí vyriešiť puzzle či hlavolam je vlastne fyziologická reakcia. Riešenie hádaniek a hlavolamov pomáha človeku produkovať „hormón motivácie“ dopamín. Tento neurotransmiter zlepšuje motorické zručnosti, zvyšuje koncentráciu, optimizmus, či dokonca sebavedomie.

 

Teraz, keď ste už našli mačku (alebo je možné, že sa vám ju nepodarilo nájsť?), môžete nahliadnuť na riešenia úloh.

.

.

.

.

.

.

V prípade, že sa vám podarilo nájsť panda, gratulujeme, pretože tento malý chlpáč sa veľmi dobre schoval.

 

Ak sa vám to nepodarilo, netrápte sa, prinajmenšom ste si aspoň trochu precvičili mozog!

Ako rýchlo ste našli obe zvieratká?

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Dokážete medzi týmito sovami nájsť jednu mačku? Je to omnoho komplikovanejšie, ako sa na prvý pohľad zdá!”