Prečo je Škorpión najdôležitejším znamením zverokruhu?

Škorpión – jedno z najdôležitejších znamení zverokruhu. Toto je anjel, ktorý tancuje v tme. Hĺbka vnímania Škorpióna a jeho schopnosť byť čestným sú zjavné pre všetkých, ktorý s ním prichádzajú do kontaktu.

Škorpión je zdobený ranami a jazvami z minulosti. Prechádzajú ním vlny emócií a bolesť poznajú lepšie než akékoľvek iné znamenie zverokruhu.

Je symbolom utrpenia a prekonávania prekážok, bez ohľadu na to, akým temným obdobím práve prechádza. Škorpión si vždy nájde cestu k svetlu a začne od začiatku. Prvým symbolom Škorpióna je had, ktorý znamená obnovenie a znovuzrodenie.

Rovnako ako had, aj Škorpión sa zvlieka z kože v rôznych obdobiach svojho života a podvedome sa snaží o znovuzrodenie.

Škorpión uspeje vo všetkom, pretože má vôľu, trpezlivosť, vytrvalosť a schopnosť rýchlo pochopiť podstatu vecí. Bez ohľadu na situáciu si vždy nájde spôsob, ako sa postaviť späť na nohy. Má neprekonateľnú silu a nemá problém s prejavom svojich emócií.

Keďže ide o vodné znamenie, vie, že život má aj citlivé stránky. Preto je plný súcitu a starostlivosti, no zároveň je náchylný na utrpenie, bolesť a osamelosť. Na rozdiel od Ryby a Raka, na isté situácie reaguje skôr extrémnejším spôsobom.

Škorpión ide tam, kde už iní nemôžu. Súcití s ľuďmi a pozná ich tajomstvá, ktoré sa snažia všetkými možnými spôsobmi skryť. Inštinktívne prijíma svoju temnú stránku osobnosti, pretože vie, že ide o neoddeliteľnú súčasť ľudskej povahy.

Škorpión vie, ako si uchovať svoje tajomstvá, no potom, čo sa s niekým zblíži, dokáže byť mimoriadne úprimný a to isté očakáva aj od druhej osoby. Pred Škorpiónom nič neutajíte a všetky pokusy oklamať ho vyjdú na zmar.

Ľudia narodení v tomto znamení často pracujú ako psychológovia a psychoterapeuti, pretože dokonale vedia pochopiť hĺbku ľudskej duše.

Čo sa týka vzťahov, Škorpión navždy zmení vaše pohľady na vlastnú osobu. Spojenie, ktoré medzi sebou vytvoríte, vám dopomôže dozvedieť sa o sebe omnoho viac, ako by ste čakali, vďaka čomu budete vedieť preniknúť do podstaty vecí.

Ak sa stanete predmetom jeho vášne, v plnej sile zažijete jeho žiarlivosť, kontrolu a majetníctvo. Na druhej strane je Škorpión citovo napojený a verný svojmu partnerovi.

Aj napriek jeho schopnosti porozumieť ľuďom ktorých miluje a nadviazať s nimi hlboké vzťahy, uprednostňuje skôr samotu. Je nedôverčivý a vyberavý, pretože v ľuďoch vidí aj to, čo iní nie. Preto nie je prekvapením, keď sa v jeho blízkom kruhu nachádzajú len tí vyvolení.

 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Prečo je Škorpión najdôležitejším znamením zverokruhu?”