Prvýkrát na Slovensku. Kniha so zlatou oriezkou!

 

Stránky tejto knihy sú zdobené nezvyčajnou zlatou oriezkou, v ktorej sa zjavuje obrázok s ilustráciou renomovaného výtvarníka Martina Augustína. Tento jedinečný efekt je vyrobený v kníhviazačskej dielni Richard Mayer v Esslingene v Nemecku. Obrázok sa vám zjaví po jemnom ohnutí strán a je to naozaj po prvý raz na Slovensku použitý efekt. 

Stále ťa mať je neobyčajná kniha, ktorá vychádza v troch verziách a v celkovom limitovanom náklade 600 výtlačkov. Obsah všetkých troch verzií je rovnaký, mení sa však umelecké stvárnenie obálky knihy a podľa toho aj obrázok na oriezke. Vybrať si možno z troch názvov:
Srdce ženy
Anjelica
Ty a ja

S nápadom vytvoriť toto dielo prišla Gabriela Belopotocká z vydavateľstva Ikar. „Myslím si, že výsledok, ktorý sme dosiahli, naozaj svedčí o tom, že sme ho pripravovali s láskou.“
A listovanie v knihe je naozaj pohladením po duši. Nádherné básne, texty a bonmoty. Vyše 60 ilustrácií a v hlavnej úlohe žena, jej protipólom sú vtáci ako symbol muža. 

Úžasné je prepojenie tejto poézie a umeleckých ilustrácií, aby celok vyznel naozaj exkluzívne a pútavo. Toho sa zhostila dizajnérka Barbara Baloghová, ktorá má cit pre estetično v krvi. Jej starým otcom bol totiž akademický maliar Július Balogh. „Keď prišla táto ponuka, moje dizajnérske srdce zaplesalo. Najťažšie pre dizajnéra bolo správne pospájať ilustrácie s básňami tak, aby sedeli aj obsahovo, aj vizuálne,“ vysvetľuje Barbara. 

Knihu Stále ťa mať uviedli do života známe osobnosti ako herečka Gabriela Marcinková, speváčka Kristína, či herec František Kovár. „Tá kniha je skutočne šperk. Aj ilustráciami, aj tým ako je urobená, aj obsahom Peterajových básní,“ dodal obľúbený herec. 

Kamil Peteraj sa aj v tejto zbierke hrá so slovíčkami. Tému lásky láska ako muž, čo dobre vie, ako chutí. Aj tá radostná, aj tá, z ktorej trhá hruď. Popri nových básňach do knihy zaradil niekoľko jeho veľmi populárnych a slávnych textov ako sú Atlantída, Balada o poľných vtákoch či Vyznanie.

Martin Augustín pripravil do knihy spolu vyše šesťdesiat nových ilustrácií, ktoré neboli doposiaľ prezentované na verejnosti, ani nikde publikované. Sám výtvarník sa netají obdivom k poézii Kamila Peteraja. Ako hlavný motív svojich ilustrácií si tentoraz zvolil ženu. Jeho ženy sú láskavé, milé, zmyselné, hrdé anjelice, ktorých protipólom sú vtáci, pávy ako symbol muža.

Kamil Peteraj a Martin Augustín spolupracujú už desať rokov a po veľkoformátových jedinečných knihách prišli tentoraz s malým formátom 12×12 cm. „Chceli sme šperk a tie nosia prevažne ženy. Takže takáto knižka-šperk by mala oslovovať najmä ženské publikum,“ vysvetľuje Kamil Peteraj.
Takýto malý formát robil trošku problémy výtvarníkovi Martinovi Augustínovi, ktorému vraj nestačili ani jeho dioptrické okuliare. Na niektoré detaily si musel vziať lupu, ako kedysi používal aj Albín Brunovský. 

Komplet Stále ťa mať obsahuje

  • exkluzívnu knihu so zjavujúcim sa obrázkom v zlatej oriezke (400 strán, 12 x12 cm)
  • kozmetické zrkadielko s ilustráciou Martina Augustína na vrchnej zatváracej časti
  • číslovanú autorskú serigrafiu s podpisom
  • originálnu darčekovú kazetu a rukavice

 

Stále ťa mať si možno objednať iba na
www.LuxusnaKniznica.sk

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Prvýkrát na Slovensku. Kniha so zlatou oriezkou!”