10 dôvodov prečo piť každé ráno vodu s citrónom

Citróny sú citrusové plody, ktoré sú nielen bohatým zdrojom vitamínu C, ale aj živín, ako je vápnik a draslík. Majú antiseptické a antibakteriálne vlastnosti a neutralizujú naše vnútorné prostredie. To znamená, že pomáhajú pri prekyslení organizmu. Vlažná voda s citrónom sa považuje za dokonalý nápoj na začiatok dňa.

Pomáha tráveniu, rozbehne metabolizmus, čistí organizmus a krv od odpadových látok z tela. Zabraňuje problémom so zápchou a hnačkou (zaisťuje dobrú funkciu čriev). Kvôli vysokému obsahu draslíka slúži ľuďom s ochorením srdca. Je tiež veľkým pomocníkom pri znižovaní váhy.

1. Pozitívne účinky pri chudnutí

Voda s citrónom pomáha urýchľovať chudnutie, pretože obsahuje pektinovú vlákninu. Tiež sa preukázalo, že ľudia, ktorí sa zameriavajú pri diéte na zásadité potraviny, chudnú rýchlejšie. Na tieto účely sa odporúča piť pred jedlom pohár s teplou vodou a citrónom.

2. Váš žalúdok sa vám poďakuje

Citrónová šťava spoločne s horúcou vodou pomáha s mnohými zažívacími problémami, ako je pálenie záhy, zápcha alebo žalúdočna nevoľnosť. Pomáha pečeni produkovať žlč, ktorá je nevyhnutná pre dobré trávenie. Citrón má vynikajúce detoxikačné účinky. Obsahuje kyselinu citrónovú, ale keď je naším telom metaboolizovaná, nevytvára žiadne kyseliny.

3. Pomocník v starostlivosti o pleť

Citrón je známy pre svoje dezinfekčné účinky, preto pomáha riešiť problémy s pleťou. Ak máte poranenú kožu popálením, potieraním citrónovej vody znížite vznik jaziev. Denná konzumácia vody s citrónom, ktorá zaistí pravidelný prísun vitamínu C, omladí a prežiari pleť.

4. pomáha pri zubnej starostlivosti 

Čerstvá citrónová šťava aplikovaná na ďasná pomáha zastaviť krvácanie a mierniť bolesť zubov. Tiež pomáha s problémami so zlým dychom.

5. Lieči infekciu krku 

Citrónová voda pomáha s bolesťami v krku. Pre intenzívny účinok si pripravte rovnaké množstvo vody a citrónovej šťavy a tú potom opakovane kloktajte.

6. Pomáha pri vysokom krvnom tlaku

Citrónová voda robí zázraky aj pre ľudí so srdcovými problémami. Kontroluje vysoký tlak a pomáha k relaxácii mysle i tela, čím redukuje stres a sklony k depresiám.

7. Pomáha s dýchacími problémami 

Teplá citrónová voda uvoľňuje dýchacie cesty. Pomáha s alergiami a uvoľňuje astma.

8. Pomáha liečiť reumatizmus

Pomáha liečiť artritídu, vyplachuje baktérie a toxíny z tela aj vďaka častejšiemu vylučovaniu. Citrónová voda udržuje naše močové cesty zdravé.

9. Znižuje horúčku 

Citrónová voda pomáha liečiť chrípku alebo prechladnutie pomocou zvýšeného potenia a posilnenie imunitného systému.

10. Prečistí vám vašu krv

Citrónová voda funguje ako čistič krvi. Je excelentným zdrojom antioxidantov a vitamínu C.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “10 dôvodov prečo piť každé ráno vodu s citrónom”