Hodinky na ruke už dávno nie sú len nástrojom na zistenie času. Stali sa detailom, ktorý môže vdýchnuť luxus aj do inak fádneho outfitu. Sú situácie, kedy hodinky potrebujeme viac z praktického dôvodu a inokedy zase chceme, aby pritiahli pozornosť ako štýlový doplnok. Ako ladiť hodinky so zvyškom outfitu a ktoré hodinky sa oplatí kúpiť? 

Nemeškajte kvôli nesprávnym hodinkám 

Vybrať si náramkové hodinky, ktoré svojím vzhľadom nenarušia zvyšok outfitu je niekedy náročné a rozhodovanie vás môže zdržať. Držte sa nasledujúcich rád a vždy vyberiete tie správne.

  • Zvoľte správny štýl hodiniek. Na trhu nájdete športové hodinky, elegantné, ale aj také, ktoré sa hodia na viacero udalostí. 
  • Vyberte správnu veľkosť. Najmä pri formálnych udalostiach by nemala veľkosť hodiniek výrazne presahovať šírku zápästia. Keďže pánske hodinky sú väčšinou celkovo objemnejšie, na iné udalosti môžete jemne pravidlo porušiť. 
  • Súhra materiálov je dôležitá. Kožené topánky a kožený opasok doslova volajú po hodinkách s totožným remienkom. Pri formálnych udalostiach môžete zvoliť hodinky s oceľovým remienkom a zladiť ho s manžetovými gombíkmi či sponou na kravatu. 

Zdroj foto: Victoria Chudinova / Shutterstock.com

Hodinky aj do extrémnych podmienok

Ak sa spýtate aktívnych športovcov, ktoré hodinky by odporučili, odpoveď viacerých by bola G-Shock hodinky. Nosia ich nielen športovci, ale aj vojaci a už z ich dizajnu sa dá dedukovať, že tieto hodinky vydržia veľa. A je to skutočne tak. Tu je niekoľko dôvodov, ktoré z nich robia jedinečné hodinky: 

  • vodotesné a odolné voči pádom. Sú jedným slovom nezničiteľné. Okrem toho disponujú množstvom funkcií ako napríklad kompas či možnosť spárovania s iným zariadením. Zároveň sú veľmi presné. S týmito hodinkami môžete vyraziť aj do nepriaznivých podmienok a zaručene budú spoľahlivým spoločníkom. 
  • Sú zárukou kvality. Ak hľadáte hodinky, ktoré vydržia dlho, toto sú tie pravé pre vás. Ich trvácnosť môžeme počítať nie na roky, ale na generácie.
  • Ak si radi vyberáte z väčšieho množstva modelov, pri G-Shock si budete vyberať dlho. Na výber je množstvo farebných variácií a zaujímavých detailov, preto tieto športové náramkové hodinky môžete nosiť aj ako štýlový doplnok. 

Zdroj foto: Stefano Garau / Shutterstock.com

Biznis casual hodinky za rozumnú cenu

Tak by sa dali v skratke opísať hodinky, ktoré si vyberiete na obchodné stretnutie alebo spoločenskú udalosť. Hovoríme napríklad o moderných Seiko hodinkách. Ak hľadáte hodinky, za ktoré neutratíte ročný príjem a zároveň pri nich výrobca nerobil kompromisy na materiáli, tak Seiko hodinky si zamilujete. Majú nadčasový dizajn, sú spoľahlivé, presné a v každej cenovej relácii sú tieto vlastnosti výrobcom garantované. V Európe a Amerike si svoje stále miesto u zákazníkov hľadajú. Ak si ich však raz kúpite, neoľutujete a vaša Seiko kolekcia sa bude postupne rozrastať. 

Pánske hodinky na dámskej ruke

Posledné roky môžeme čoraz častejšie vídať hodinky s maskulínnym vzhľadom aj na jemných ženských zápästiach. Potrebujete inšpiráciu? Pánske hodinky noste napríklad s jednoduchým dámskym svetrom a vytvoríte tak zaujímavú kombináciu, ktorú si určite obľúbite.