Vychádzajú Šváby od Jo Nesbøa

Šváby sú v poradí druhou časťou krimisérie s populárnym detektívom Harrym Holem.  54 krátkych a skvele vypointovaných kapitoliek vás vtiahnu do hektického tempa thajského veľkomesta, do víru vyšetrovania až sa napokon dostanete k veľkolepému finále, ktoré ste nečakali. „Šváby sú napínavé až do poslednej kapitoly,“ napísal nórsky Dagsavisen. „A to nie je jediný dôvod prečítať si ich. Jo Nesbø je majster slova, dokáže absolútne presvedčivo a živo popísať akúkoľvek situáciu a má za sebou dôkladný prieskum.“

Zločinci sú ako šváby. Odporní a rozlezení…

V jednom bodreli v thajskom Bangkoku nájdu zavraždeného nórskeho veľvyslanca. V chrbte má zapichnutý nôž a v taške fotografie s detským pornom. Keďže veľvyslanec udržiaval blízky kontakt s nórskym premiérom, na ministerstve zahraničia sa šíri panika.
Ako čo najskôr zabrániť politickému škandálu?

Podgurážený Harry Hole so zásobou vitamínu B12 nasadá do lietadla s jasným zadaním: prípad vyriešiť, no veľmi sa nemiešať do tejto ošemetnej záležitosti. Jednoducho, má zahrať užitočného idiota.
Harry sa však nedá zmanipulovať a hneď po prílete sa so svojou thajskou kolegyňou púšťa do vyšetrovania. Čoskoro sa ukáže, že nejde len o náhodnú vraždu. Za stenami sa totiž niečo hmýri a šramotí. Niečo, čo neznáša denné svetlo.

View post on imgur.com

Aj preto nebudete tušiť meno vraha takmer do poslednej strany. Nesbø sa opäť ukázal v tom najlepšom svetle – vierohodné postavy, elegantné dialógy a majstrovsky vystavaná zápletka.

Začítajte sa do novej severskej detektívky Šváby.

Jo Nesbø bude exkluzívnym hosťom vydavateľstva Ikar, ktoré oslavuje 25 rokov svojho vzniku. V Bratislave bude besedovať a podpisovať knihy v utorok 6.mája. Viac sa dozviete na www.severskekrimi.sk.

Šváby: http://www.bux.sk/knihy/211382-svaby.html

Úryvok: http://www.bux.sk/knihy/211382-svaby.html?show=stranky#additional-info

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Vychádzajú Šváby od Jo Nesbøa”