Na smetisku našla opustené dievčatko. Keď uvidíte jej tvár po dvoch rokoch, nezastavíte plač

Počas študovania sa dievča menom Sarah zaviazala k tomu, aby pomáhala deťom so zdravotným postihnutím na Haiti. V roku 2013 sa presťahovala zo štátov na Haiti, aby tam pracovala ako rekreačný terapeut v lekárskom pediatrickom centre. Sarah spolupracovala s mnohými rodinami a ich deťmi, vrátane jedného veľmi špeciálneho pacienta menom Nika.

1459699202_83146

 

Toto je Sarah Conque. Je to 28-ročná špecialistka, ktorá v roku 2013 prišla na Haiti, kde pracovala ako misionárka v lekárskom centre. V januári roku 2014, prišla do jej života Nika. Potrebovala okamžitú lekársku starostlivosť a jej matka s ňou nezaobchádzala dobre.

Sarah sa preto rozhodla konať a išla ju skontrolovať. Šokovalo ju, keď ju našla ležať na vreci od ryže a obklopená odpadkami. Nika mala 11 mesiacov a vážila 3 kg. Sarah nakoniec presvedčila jej matku aby ju nechala priviesť do sirotinca a tam by mala starostlivosť, ktorú si zaslúži.

Prvý týždeň bola v Sarinej starostlivosti, to dievčatko bolo podvyživené ale sladké. Bol to jej malý bojovník. Avšak jej vnútorné orgány začali zlyhávať. Ako zázrakom, mohla prežiť v takých podmienkach? Napriek tomu, že 99 percent detí s touto diagnózou umiera, sa za ňu modlila.

Vo februári 2015, po 6 mesiacoch intenzívnej starostlivosti si Sarah dieťa osvojila.

Sárin partner Stephen, Sarah podporoval a aj on chcel, aby sa Nika vyliečila.

Nika sa vďaka ich starostlivosti mohla tešiť a oslavovať.

Pozrite sa na túto neskutočnú premenu.

Nika podstúpila zákrok, ktorý výrazne zlepšil jej kvalitu života. Jej obvod hlavy sa znížil o takmer 2 palce a stratila niekoľko kilogramov tekutiny.

Dnes sú to dva roky, ktoré Nike zmenili život. Sarah nemôže uveriť tomu zázraku, čo všetko si Nika prežila. Nika robí v liečbe pokroky a žije spolu so Sárou v Južnej Louisiane.

zdroj: littlethings.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Na smetisku našla opustené dievčatko. Keď uvidíte jej tvár po dvoch rokoch, nezastavíte plač”