Tip na čítanie: Luxusná Rodinná Biblia

Biblia - Ikar. ©Dušan Kittler

Na slovenskom knižnom trhu sa objavila kniha kníh, aká u nás ešte nevyšla.

Rodinná Biblia je pripravená v najlepšej tradícii krásnych kníh, každý zväzok je unikát, v ktorom sa spája obsahová hodnota s nádherným prevedením. Vzniklo tak majstrovské dielo trvalé hodnoty, ktoré môže byť v rodinách odovzdáva z generácie na generáciu.
Dá sa objednať a prelistovať iba na stránke www.luxusnakniznica.sk.

 

Pozrite si VIDEOreportáž z uvedenia Rodinnej Biblie:

 

 

Exkluzívna Rodinná Biblia obsahuje najpôsobivejšie iluminácie, miniatúry a iniciály zo vzácnych zachovaných rukopisov. Ilustrácie vybrané z celkom 154 manuskriptov z viac ako štyridsiatich svetových knižníc.
Rodinná biblia je vytlačená na vysoko kvalitnom faksimilovom papieri a je bohato pozlátená: na celkom 270 z 356 iluminácií bolo použité fóliové zlato. Okraje stránok zdobia bordúry, ktoré sú v každej biblickej knihe iné a uľahčujú orientáciu v texte.

Biblia ruzenec

Súčasťou prvých 500 výtlačkov je číslovaný ruženec, ktorý vyrobil najznámejší svetový výrobca – PAS Jablonec. Je zo sklenených brúsených perál. Na desiatky sú použité perly s povrchovou úpravou, ktorým sa poeticky hovorí Aurora borealis (polárna žiara). Brúsené perly v kriedovej farbe dopĺňajú kovové korunky a lemujú ich drobné brúsené perly, tzv. slniečka vo farbe bieleho opálu.

Vydavateľstvo Ikar je známe svojimi jedinečnými biblickými projektmi.
Rodinná biblia nadväzuje na tradíciu unikátnych knižných počinov. V roku 2009 Ikar vydal Zlatú bibliu v limitovanej edícii 500 kusov. V roku 2011 Bibliu Dalí v limitovanej edícii 333 kusov a v roku 2013 Cyrilo-metodskú bibliu.
Rodinná biblia je teda už štvrtým biblickým projektom, ktorý vychádza v prvom náklade 500 kusov s číslovanými ružencami. Možno si ju objednať iba na www.luxusnakniznica.sk.

 

Podľa Mons. Stanislava Zvolenského, arcibiskupa-metropolitu bratislavskej arcidiecézy, ktorý Rodinnú Bibliu slávnostne uviedol ide o unikátne spojenie „Svätého písma s hodnotou rodiny, ktorá by mala byť trvalá.“

Biblia - Ikar.  ©Dušan  Kittler
Biblia – Ikar.
©Dušan Kittler

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Tip na čítanie: Luxusná Rodinná Biblia”