Najlepší recept na bielkový krém s úplne famóznou chuťou!

Je vynikajúci a oproti iným nie je tak kalorický, pretože v sebe neobsahuje maslo, mlieko , čokoládu a podobné ingrediencie. Má krásnu snehobielu lesklú farbu, je hustý a nadýchaný zároveň.

Pri správnej príprave si udrží svoj tvar a je ideálny na pokrytie, ozdobenie každej torty, plnenie košíčkov, zákuskov či iného pečiva. Taktiež ho môžete použiť ako samotný dezert do ovocných pohárov.

Malá chybička pri jeho príprave však môže zapríčiniť problémy. Dokonca aj profesionálni cukrári občas zlyhajú. Ak si ho budete chystať na dôležitú príležitosť, určite by ste si ho mali prvýkrát vyskúšať ešte pred tým.

Potrebujete

  • Štipku kyseliny citrónovej
  • 70ml vody
  • 250g kryštálového cukru
  • 3 vaječné bielka

Postup

Opatrne oddeľte bielky od žĺtkov, vyhnite sa aj tej najmenšej čiastočke žĺtka v bielku.

V hrnci si zalejte cukor vodou na vytvorenie sirupu.

dsfsd

Na vysokom plameni miešajte, aby sa cukor rozpustil. Keď začne zmes vrieť, znížte plameň takmer na minimum, ale sirup sa musí aj naďalej variť.

Sirup z 250g cukru sa varí približne 10 minút (na najmenšom plameni). Keď sa v sirupe začnú tvoriť malé bublinky, skúste, či už je hotový – kvapnite si kvapôčku do pripravenej studenej vody. Ak sa sirup nerozlieva a dajú sa z neho urobiť mäkké guľôčky, je hotový.

dgf

Teraz pridajte do sirupu kryštáliky kyseliny citrónovej a dobre premiešajte.

Súčasne počas varenia sirupu si vyšľahajte bielka do hustej peny, aby nepadala zo šľahačov či po preklopení z misky.

dsfs

Počas šľahania bielkov do nich pomaly pridávajte teplý, čerstvo odstránený sirup z plameňa. Nalievajte ho tenkým prúdom a snažte sa dostať čo najbližšie k okraju, aby sa okamžite premiešal s bielkami.

Keď je všetok sirup vyliaty, je potrebné, aby sa miska začala chladiť. V zime ju môžete postaviť ku pootvorenému oknu; v lete na ňu použite ventilátor s tým, že bude nasmerovaný na krém.

asdas

DÔLEŽITÉ: krém nechajte šľahať aj počas chladenia, potrvá to približne 15-20 minút až do úplného vychladnutia. To, či je už hotový zistíte tak, že vám po preklopení z lyžice nespadne na zem a z metličiek ho tak ľahko neoklepete.

38837395

zdroj: fotorecept.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Najlepší recept na bielkový krém s úplne famóznou chuťou!”