Automechanik videl každý deň smutnú ženu, ako prechádzala okolo jeho dielne. Potom sa jej rozhodol pomôcť!

Zo všetkého najviac milujeme, keď sa s vami môžeme podeliť o pekný príbeh so šťastným koncom! Po jeho prečítaní sa totiž vždy oživí viera v ľudskej dobro :) Američan Richard Newberry je naozaj výnimočný človek …

Richard vlastní svoju autodielňu. Počas jedného mesiaca si všimol ženu, ako smutne prechádza okolo jeho dielne. Jedného dňa si zas všimol, že plakala. Rozhodol sa s ňou preto porozprávať.
Richard na prvý pohľad nevyzerá ako veľmi empatický človek a je dôkazom toho, že sa nikdy nemáme spoliehať na prvý dojem!

114783468861

Keď zbadal uplakanú Erestinu Nunezovou, chcel sa s ňou aspoň na chvíľku porozprávať. Žena bola vo veľmi zlom psychickom stave, ale o tom neskôr. Ukázalo sa, že Ernestina chodí každý deň 6, 5 km pešo do štátnej školy, kde pracuje ako vrátnik. Peniazmi chce pomôcť svojej neveste a 2 vnúčatám.

214783468862

Ernestin syn, Daniel bol bývalým vojakom. Po návrate domov sa nemohol spamätať. Trpel posttraumatickou stresovú poruchou. Bohužiaľ sa mu nedostalo pomôcť … spáchal samovraždu a zanechal po sebe manželku a 2 deti.

314783468863

Keď si Richard vypočul celý príbeh neznámej ženy, s ktorou sa nakoniec spriatelil, rozhodol sa jej pomôcť. Najprv to začalo rozhovorom. Ernestina sa cítila osamelá, uťahaná a všetko videla čierno. Teraz sa mala aspoň s kým porozprávať.

Potom sa ale stalo niečo ešte krajšieho. Automechanik jej daroval … auto! Teraz už nemusí denne chodiť do práce pešo a tiež je to veľká pomoc aj pre jej nevestu.

Úžasný človek, že? Keď sa ho spýtala na dôvod, povedal, že v minulosti sám trpel … Bol vo väzení a potom bol bezdomovcom. Teraz má úžasnú rodinu a prácu, ktorú miluje. Chce so svojím šťastím podeliť aj s ostatnými :)

414783468864

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Automechanik videl každý deň smutnú ženu, ako prechádzala okolo jeho dielne. Potom sa jej rozhodol pomôcť!”