Týchto 19 vecí používame každý deň, no všetky majú svoje skryté použitie o ktorom vedia len výrobcovia. Toto by si mali prečítať všetci

S týmito vecami sa stretávame každý deň, no nie vždy sa zamyslíme nad tým, čo znamenajú a načo slúžia. Zjednodušte si aj vy život vďaka premysleným detailom, ktoré sa nachádzajú všade okolo nás.

Možno ste si vždy mysleli, že otvor na vrchnáku slúži na uchovanie atramentu vo vnútri pera. V skutočnosti tento otvor umožňuje, aby sa do pera dostal kyslík a pri použití bolo vždy funkčné.

Viečko Guľôčkové pero itemprop =  

Kúsok látky, ktorá je pripojená k podšívke vrchného oblečenia neslúži ako záplata, ale na to, aby ste si na nej vyskúšali čistiaci prostriedok na pranie, ktorý neskôr použijete na tento odev.

  skartovať tkaniny s tlačidlom  

V tomto tajomnom malom vrecku mali, a možno ešte aj stále majú, všetci slušní kovboji hodinky.

malé vrecko na džínsy  

Džínsy boli pôvodne pracovným oblečením a tak isto ako ponožky, aj rifle sa opotrebením ničili vo švoch. Nity na džínsoch týmto spomínané švy spevňujú.

nity na džínsy  

Okrem vetracej funkcie sú tieto otvory určené na navliekanie šnúrok. Tento trik používajú aj basketbalisti, aby sa im pri každom skoku nevyzúvali topánky.

    diery v teniskách  

Táto dierka na zvinovacom metri na meranie slúži na uchytenie, aby meter pri meraní neskĺzol.

ruleta tip  

Lyžica na špagety bola vyrobená géniusom. Zúbkované okraje pre pohodlné uchytenie a dierka na zliatie vody – správna porcia na jednu osobu.

lyžice špagety  

Dierka v zámku zabezpečuje tok vody v prípade, že sa dostane do dažďa. Aj v takom prípade sa dá naplniť olejom, aby zámok nezhrdzavel.

diera v zámku  

Tieto “valčeky” na šnúrach sa volajú feritové jadrá a sú navrhnuté tak, aby dokázali potlačiť vysokofrekvenčné elektromagnetické rušenie.

feritové jadro

Medzi horným uzáverom orezávacieho noža a jeho čepeľou existuje prepojenie. Horný uzáver dajte dole, vytiahnite čepeľ noža a zasuňte ju opačnou stranou naspäť. Za pomoci vrchného uzáveru odlomte tupú časť noža. Všetko poskladajte naspäť a po ruke máte opäť ostrý nôž.

papiernictvo nôž  

Tieto vypukliny na klávesoch pomáhajú ľuďom, aby nemuseli zbytočne upierať zrak na klávesnicu a mohli sa tak počas písania neprerušovane venovať monitoru. Položíte si na nich svoje ukazováky a orientácia na klávesnici bude omnoho ľahšia.

klávesnicu počítača

Takéto otvory na pravítku sú na to, aby ste si ho mohli zavesiť v kancelárii či u vás doma.

drevené pravítko  

Krídielka na adaptéri nie sú na okrasu. Pomôžu vám uľahčiť navíjanie kábla a predídete tak jeho pomotaniu.

AC adaptér  

Malá dierka vedľa kamery slúži ako mikrofón zadnej kamery.

telefón zadná kamera mikrofón  

Tu je návod, ako sa so svojím tic-tacom podelíte s inými ľuďmi hygienickejším spôsobom.

    Bean tik-tak  

Modrá časť gumy naozaj dokáže vygumovať stopy po guľôčkovom pere. Dôležité je, aby bol povrch pevnejší ako papier zo zošita.

obojstranný guma  

Tieto krúžky vo vnútri vrchnáku slúžia na to, aby vo fľaši udržiavali oxid uhličitý.

Pokrytie z plastovej fľaše  

Vyhĺbenina na dne fľaše vyrovnáva tlak, ktorý vzniká počas zátkovania. Šampanské je šumivý nápoj a preto aj prehĺbenina v tejto fľaši je hlbšia ako u fľaši z vína.

z fľaše šampanského   

Maličký otvor na skle okna bol vymyslený na stabilizáciu tlakového spádu na palube lietadla. Okrem toho, zabraňuje vytváraniu hmly.

Veríme, že ste sa aj vy dozvedeli niečo viac a nezabudnete o tom povedať ani vašim známym!

diera v okne  

zdroj: takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Týchto 19 vecí používame každý deň, no všetky majú svoje skryté použitie o ktorom vedia len výrobcovia. Toto by si mali prečítať všetci”