Kniha pre teba: Vypátra Harry Hole brutálneho vraha?

„Jo Nesbo je vo vrcholnej forme. Málokto dokáže napísať taký premyslený detektívny príbeh ako on. Všetko má svoj význam, hoci to v danej chvíli ešte netušíte.“ Napísal som novinke Jo Nesboa nórsky Dagbladet.
Vyšla 11.kniha v sérii s týmto populárnym detektívom a Jo Nesbo opäť dokázal, že vie napísať vynikajúce krimi, z ktorého mrazí. Je tu novinka Smäd.

V Osle nájdu mŕtve ženské telo vo vlastnom byte obete. Na krku má stopy po železnom chrupe a z tela vycicanú krv.
Vyšetrovací tím vedie Katrine Brattová. Vražda odkazuje na prejavy vampirizmu, ktorý mnohí kriminálni psychológovia vnímajú veľmi kontroverzne. Pribúdajú ďalšie obete, ale spája ich jedno: všetky ženy boli aktívne na internetovej zoznamke.

Harry Hole si už tri roky užíva pokojný rodinný život a odovzdáva svoje skúsenosti nádejným vyšetrovateľom na policajnej škole. Je šťastne ženatý s Rachel, na jeho prednášky chodí aj jej syn Oleg a Harry si uvedomuje, aký má skvelý život.
Osud ho však prinúti vrátiť sa do hry. Požiadajú ho, aby zostavil paralelný vyšetrovací tím. Harry odmieta, no policajný šéf ho prinúti podrazáckym trikom. Harry sa púšťa do prípadu a čoskoro jedine on vidí za brutálnymi vraždami aj iný motív.
Je vrahom skutočne vampirista?

S novou holeovkou Smäd sa môžete zahrať aj na detektíva. Pre všetkých milovníkov severskej detektívky odštartovala veľká súťaž Vydajte sa po stopách vraha. V každej knihe je vložený herný plánok a vašou úlohou je vypátrať 12 indícií v knihe Smäd, zložiť výsledné heslo a hráte tak o 103 cien vrátane poznávacieho zájazdu do Nórska od BUBO, a ďalšie super ceny. Viac sa dozviete v článku Vydajte sa po stopách vraha.

Vypočujte si AUDIO úryvok.
Číta herec Daniel Fischer:

„Keď som sa s Jo Nesbom lúčil na Štrbskom plese po jeho pobyte na Slovensku, prezradil mi, že séria s Harrym Holem sa ešte neskončila a už má v hlave plán, ako bude pokračovať,“ prezradil pre SeverskeKrimi.sk prekladateľ Jozef Zelizňák. „Indície, že sa Harry blíži, pribúdali, a keď som začiatkom septembra dostal z Ikaru do mailu rukopis nového Harryho s názvom Smäd, bolo to pre mňa ako malé Vianoce. Je veľa severských kriminálnych autorov, ale Nesbo je len jeden. A román Smäd to opäť potvrdil.“

Viac mrazivých príbehov z drsného severu nájdete na
www.severskekrimi.sk.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Kniha pre teba: Vypátra Harry Hole brutálneho vraha?”