Nasypala som kávu do popolníka a dala ho na záhradu. Teraz už môžem pokojne odpočívať!

Na jar a v lete nie je nič príjemnejšie, ako keď môžeme tráviť čas v lone prírody, hoci na záhrade nám to môžu znepríjemniť rôzni škodcovia … na hlučných susedov za plotom síce účinná rada nie je, zato tieto rady Vám pomôžu poradiť si s tým ostatným !
Vošky sú pohroma, s ktorou je ťažké zvíťaziť, ale nie je to nemožné! Je dobré ovinúť si ruky lepiacou páskou (tou lepivou časťou von) a prejsť rukami po listoch a stonkách rastlín … Škodcovia sa prilepia a po niekoľkých opakovaniach zmiznú.

SOURCE: YOUTUBE

Pivári síce nebudú nadšení – že sa budú musieť podeliť o svoj lahodný mok sa škodcami! Vôňa piva priťahuje slimáky. Ak dáte pohár s pivom na záhradu, slimáci vojdú dovnútra.

SOURCE: IMGUR

Mravca účinne zaženie (vyberte si): citrón, cesnak alebo levanduľa. Vzhľadom na to, že levanduľa poteší aj oko, navrhujeme použiť to posledné :)

Výsledok vyhľadávania obrázkovSOURCE: FLICKR

No, a skutočná pohroma leta – komáre! Vedeli ste, že komáre zaháňa aróma paradajky?

Výsledok vyhľadávania obrázkovSOURCE: FLICKR

Žiadna osa sa nepriblíži k miestu, kde vonia káva. Je dobré dať trochu mletej kávy do nádoby na varenie a zapáliť.

Výsledok vyhľadávania obrázkovSOURCE: FLICKR

Krtko je vlastne milo videný škodca, pretože zaisťuje premiešanie zeminy bohatej na výživné zložky zo spodných vrstiev … Avšak, ak ho vo svojej záhrade nechcete, použite trochu vody po holení alebo niečo, čo má rovnako intenzívnu vôňu napr. Chren. Krtkovia nemajú radi silné pachy.

Výsledok vyhľadávania obrázkovSOURCE: IMGUR

Ježkovia a žaby sú milo videní v každej záhrade, pretože pomáhajú vyhnať iných, nepozvaných hostí! Za úvahu stojí napr. Živý plot – ježkovia sa v ňom radi ukrývajú.

Výsledok vyhľadávania obrázkovSOURCE: FLICKR

Posledná poznámka sa týka včiel a sršňov – nikdy ich neodstraňujte holými rukami! Sú nielen chránení, ale mohlo by to pre Vás zle dopadnúť, obzvlášť v prípade sršňov …

Výsledok vyhľadávania obrázkovSOURCE: FLICKR

zdroj: takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Nasypala som kávu do popolníka a dala ho na záhradu. Teraz už môžem pokojne odpočívať!”