10 úžasných kríkov, ktoré vašu záhradu premenia na magické miesto. Keď zasadíte máte najkrajšiu záhradu v širokom okolí

Ako si vybrať ten správny ker do vašej záhrady? Ponúkame vám 10 inšpirácií tých najkrajších!

  1. Zemolez

Súčasne okrasný a úrodný ker. Veľké modré bobule majú horkastú príchuť, ale sú bohaté na vitamíny. Dokáže skrášliť nejeden pozemok a niektorí záhradkári ho používajú ako živý plot.

жимолость

  1. Hortenzie

Rastlina, ktorá má rada vlhkosť, vás ohromí svojou rôznorodosťou a bohatou paletou farieb. Hortenzia teší svojou kvitnúcou krásou od júla do septembra. V okrasnom záhradníctve sa obvykle vysádza do tienistých záhrad a okolo terás.

гортензия уход

  1. Forzítia

Označuje príchod skorej jari a svoje kvety ukazuje od marca do apríla, potom sa na nich objavia ovále listy.

форзиция фото

  1. Kalina

Nielen nádherné, ale aj užitočné. Od mája do júna ozdobia vašu záhradu bielymi kvetmi a v zime vás potešia lahodnými červenými plodmi.

куст калины

  1. Vres

Viacročný vždyzelený ker, výborný aj ako medonosná rastlina. Kvitne od júla do septembra a je menšieho vzrastu.

посадить кустарник

  1. Rododendrony

Aby vám vyrástol takýto nádherný ker, je potrebné sa o neho dôkladne starať. Má rád tieň, vlhkosť a netoleruje mráz. Rododendrony sa zvyčajne vysádzajú v blízkosti ihličnanov: smrek, borovica, tuja.

  1. Spirea

Patrí k jedným z najkrajších okrasných kríkov. Môžete si vybrať z rôznych druhov, ktoré sa budú perfektne hodiť do každej záhrady.

спирея фото

  1. Pajazmín alebo jazmín záhradný

Najpopulárnejší medzi záhradníkmi aj vďaka svojej nebeskej vôni. Kvitne na začiatku a v strede leta. Je nenáročný, dokáže rásť v rôznej pôde a pri akomkoľvek osvetlení.

дизайн сада

  1. Orgován

Všetci ho poznáme pod jeho vôňou a krásou. Kto si z nej ako dieťa nerobil kytičky?

сирень в саду

  1. Ruža

Existuje niečo krajšie ako májové ruže s jemnými bielo-ružovými a fialovými odtieňmi? Okrem jej pôvabnosti majú ružové listy využitie aj na lekárske účely.

плоды шиповника

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “10 úžasných kríkov, ktoré vašu záhradu premenia na magické miesto. Keď zasadíte máte najkrajšiu záhradu v širokom okolí”