Kniha pre teba: Médiá ju nazvali: Handrová bábika

 

Handrová bábika je brilantný dych vyrážajúci triler,“ tvrdí jeden z aktuálne najlepších svetových autorov krimi MJ Arlidge. Pridali sa aj ďalší spisovateľskí kolegovia, podľa ktorých ide o mimoriadne vzrušujúci až strašidelný príbeh, ktorý vám vojde pod kožu. Neustále rýchle tempo, nečakané zvraty, tajomný vrah, ktorý vám je v pätách. Diabolsky vynaliezavý, takže neviete, kde a kedy presne udrie.

 

 

Williama Fawkesa, známeho pod prezývkou Wolf, pred štyrmi rokmi postavili mimo služby pre zúrivý útok na podozrivého, ktorého súd zbavil viny, a práve ho rehabilitovali. Prchký detektív, ktorý ešte vždy musí navštevovať psychiatra, sa vracia do práce a nevie sa dočkať, kedy ho poveria vyšetrovaním veľkého prípadu.

Keď ho bývalá partnerka a priateľka, detektívka Emily Baxterová, zavolá na miesto činu, Wolf je presvedčený, že ho má pred sebou: mŕtvola sa skladá z častí tiel šiestich obetí, ktoré vrah zošil dohromady ako bábku. Prípad, o ktorý sa okamžite zaujímajú médiá, dostane označenie Handrová bábika.

 

Fawkesa poveria identifikáciou obetí. Situácia sa vyhrotí, keď jeho bývalá manželka a reportérka dostane od anonyma fotografie z miesta činu spolu so zoznamom šiestich mien a dní, kedy ich páchateľ plánuje zavraždiť.

Posledné meno na zozname je Fawkes.

 

Baxterová a jej mladý partner Alex Edmunds sa snažia vypátrať, čo spája všetky obete, skôr ako vrah udrie znovu. Keď však Fawkes uvidí na zozname svoje meno, ozve sa v ňom temná spomienka a obáva sa, že prípad nejako súvisia s jeho minulosťou. Neľútostné preteky medzi políciou a vraždiacim monštrom sa začínajú!

 

Vypočujte si AUDIO úryvok.
Číta Marián Šidlík:

 

Daniel Cole pracoval ako záchranár a neskôr ako člen Kráľovskej spoločnosti na ochranu zvierat pred krutosťou. V poslednom čase pracuje pre dobročinný Kráľovský národný záchranný inštitút. Handrová bábika je jeho prvý román, ktorý však vyvolal obrovský záujem.

Keď sa dav prevalil okolo nich, jej záchranca ju zdvihol. Odviedol Samanthu až k nepoužívajému hlavnému vchodu a potom sa rozbehol späť k súdnej sieni. Obrovské drevené dvere aj čierna brána boli otvorené dokorán a zamračená obloha za nimi ju lákala, aby vyšla von. Samantha sa vytackala na ulicu, tentoraz bez cudzej pomoci.

Fotografia by nemohla byť dokonalejšia, ani keby pre ňu pózovala: krásna sudkyňa v bielych šatách postriekaných krvou, otrasene stojaca pod kamennými sochami Statočnosti, Pravdy a zlovestného anjela s perom v ruke, zahaleného od hlavy po päty v ťažkom rúchu napodobňujúceho Smrť, pripraveného prečítať Bohu nekonečný zoznam hriechov.

Samantha sa obrátila chrbtom k hlúčiku novinárskych hyen a k ich oslepujúcim svetlám. Vo svetle bleskov vychádzajúcich z tisícov fotoaparátov si všimla slová vyryté do kameňa vysoko nad sebou, podopretom štyrmi kamennými stĺpmi, ktoré vyzerali, akoby niesli ich metaforickú váhu:

Bráňte deti chudobných a trestajte páchateľov.

Pri čítaní tých slov ju premohol pocit, že v istom zmysle zlyhala. Mohla úprimne vyhlásiť, že o Khalidovej nevine je presvedčená rovnako neochvejne ako detektív o jeho vine? Keď jej pohľad znovu padol na zahaleného anjela, Samantha zrazu pochopila, že ten zoznam zostavil on.

Práve ju odsúdili.

Začítajte sa do novinky Handrová bábika.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Kniha pre teba: Médiá ju nazvali: Handrová bábika”