Aj vy môžete pomocť malému Jakubkovi. Operácia jeho nožičiek stojí až 300 000 eur! Rodičia prosia aj o vašu pomoc

Malý Jakubko je veľký zázrak. Aj keď nemá holenné kosti, neznamená to, že nemôže urobiť dieru do sveta.

Jeho mamička napísala: ,,Moje tehotenstvo bolo bezproblémové, všetky vyšetrenia, dokonca orgánový screening v 22. týždni bol v poriadku. Až keď sa Jakubko narodil a sestričky ho vzali poumývať, prišla za mnou lekárka s otázkou, či máme v rodine niečo s nožičkami, pretože s malým niečo je.”

Zistilo sa, že jeho diagnóza sa volá tibiale hemimeli, vyskytuje sa u jedného dieťaťa z milióna. ,,Jakubko je psychicky v poriadku, poškodené má „len“ nôžky, chýbajú mu holenné kosti, ľudovo povedané píšťaly, má na jednom chodidle tri a na druhom štyri prsty, jedno kolienko má nevyvinuté, druhé nemá vôbec, nemá ani členky.”

 

 

 

Slovenskí lekári odporúčali Jakubkove nôžky amputovať a nahradiť ich protézami, lenže jeho statočná mamička s tým nesúhlasila. Sama sa dočítala, že existuje operácia u špecialistu v USA, ktorý vynašiel metódu, vďaka ktorej by Jakubko mohol nosiť ortézy len do 10. roka života. Robičia sa s týmto lekárom dokonca aj stretli a všeko im vysvetlil. Povedal, že Jakubko by mohol žiť úplne plnohodnotný život. Lekár už úspešne operoval desiatky detí. Ide o 6 operácií, 3 operácie na každej nožičke, za 300,000€.  Túto sumu však rodičia sami našetriť nedokážu.

Pozrite si krátke video o jeho probléme a pod ním nájdete odkaz, kde mu môžete poslať peniaze.

Rodina Jakubka verí v operáciu v Amerike

Šanca pre Jakubka sa dotkla množstva z vás, nesmierne si ceníme každé jedno euro, ktoré ste prispeli!❣ Dnes bol Jakubko s maminou aj s Jarmila Kováčová Reflex v Teleráno. Zbierka pokračuje ďalej, operácia nožičiek totiž stojí až 300 000 eur. Rodina verí, že Jakubko sa na operáciu aj vďaka vám dostane ☺Pomôcť rodine môžete priamo cez link, peniaze idú priamo rodine, nie sú sprostredkované cez žiadnu organizáciu: http://www.dakujeme.sk/vyzva/2745/lanca-pre-jakubka dakujeme.sk Nadácia televízie Markíza

Zveřejnil(a) Reflex dne 30. leden 2018

Jeho mamička Andrea Dazdarevic, o Jakubkovi rozpráva s láskou v očiach.

Na portáli dakujeme.sk prebieha pre Jakubka ubierka, v ktorej sa k dnešnému dňu vyzbieralo neuveriteľných 159 089 € (z potrebných 300 000 ). Mamička vytvorila aj Facebookovú stránku,  s názvom „Šanca pre Jakubka“, kde uverejňuje všetky dôležité informácie.

 

Rodina verí, že Jakubko sa na operáciu aj vďaka vám dostane. Finančne im môžete prispieť  na tomto linku: www.dakujeme.sk

Neváhajte a pomôžte aj vy! 

zdroj:tvnoviny.sk  facebook.com /dakujeme.sk / slovakwoman.sk

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Malý Jakubko je veľký zázrak. Aj keď nemá holenné kosti, neznamená to, že nemôže urobiť dieru..." />