Učiteľ geniálnym spôsobom ukázal študentom, prečo si čistiť ruky. Toto by mali ukazovať na každej škole

Ako priviesť dieťa k láske k vede? Samozrejme, jasne, pomocou experimentov a fascinujúcich úloh. Aby deti videli vo vás skutočného čarodejníka a majú hlboký záujem o štúdium, potrebuje sa len ruka v ruke a nekonečná predstavivosť. Všetko ostatné vám urobí materská veda. A tak myslel učiteľ zo Severnej Karolíny a organizoval pre svojich študentov obrovský experiment, ktorý sa okamžite rozptýlil cez sociálne siete.

Projekt nadšeného učiteľa je najjednoduchší a zábavnejší spôsob, ako deťom povedať o dôležitosti osobnej hygieny. Takže s použitím len troch plátkov chleba žena dokázala vizuálne povedať prvákom, prečo je dôležité umyť si ruky pred jedlom.

Chlieb v prvom balení je kontrolná vzorka. V druhom balíčku učiteľka položila kúsok chleba s rukami umytými. Ale tretí je kúsok chleba, ktorého sa všetky dievčatá v triede dotýkali neumytými rukami. Po týždni sa deti dokázali ubezpečiť, že hygiena je dobrá.

„chillin.sk!“ ponúka nielen sústrediť sa na jednu skúsenosť, ale ponoriť sa do fascinujúceho sveta vedy!

Experimenty pre deti

Vzrušujúce experimenty a úlohy pre deti sú najlepší spôsob, ako obmedziť vriacu energiu a dieťa nevedelo o zvedavosti, aby ho tlačilo k vizuálnemu poznaniu sveta a rozvoju tvorivého princípu. Mimochodom, takéto jednoduché experimenty šokujú nielen dieťa, ale aj jeho rodiča. No, budeme sa snažiť?

 

  • Chôdza po vajciach

 

Pre tento experiment budete potrebovať dva zásobníky čerstvých kuracích vajec a dobrú náladu. Skúsenosť je mimoriadne jednoduchá: položte na podlahu (na hygienické účely) odpadkové vrecko alebo plátno a položte na hornú časť dve vaničky. Rovnomerné rozloženie hmotnosti a správne umiestnenie nôh, budete schopní doslova kráčať pozdĺž surovými a krehkými vajíčkami s bosými nohami.

experimenty pre deti doma

Nie je žiadnym tajomstvom, že rozbiť vajíčko je ľahké. Avšak architektúra vajíčka je tak jedinečná, že pri rovnomernom tlaku je stres harmonicky rozložený v celom plášti a neumožňuje prasknutie krehkého vajíčka. Skúste to dnes, je to veľmi vzrušujúce!

skúsenosti pre deti doma

 

  • Magické vrecko

 

Pri ďalšom experimente budete potrebovať plastovú tašku, vodu a naostrené ceruzky. Faktom je, že ak sa balíček najskôr prepichne ceruzkou a potom naplní vodou, unikne bez zvyškov. Ak je však prvý balík naplnený vodou na polovicu a potom urobte otvor tak, aby špicatá ceruzka zostala vo vrecku, kvapalina nebude vytekať z vrecka.

bezpečné skúsenosti pre deti  

V čom je tajomstvo? Pri roztrhnutí polyetylénu sú jeho molekuly navzájom priťahované. V tomto experimente sú polyetylénové polyméry utiahnuté okolo ceruzky a udržujú kvapalinu vo vnútri poškodeného obalu.

 

  • Elektromagnet s vlastnými rukami

 

Ak máte doma batériu, medený drôt a klinec, potom je čas na ďalší experiment! Je veľmi ľahké vytvoriť skutočný elektromagnet s vlastnými rukami. Všetko, čo musíte urobiť, je zabaliť izolovaný medený drôt okolo klinca a pripojiť ten istý vodič s batériou na oboch stranách.

bezpečné experimenty pre deti doma  

V dôsledku toho dostanete skutočný elektromagnet! Deti budú potešené, ale nič sa nevyčerpá.

rýchle zážitky pre deti  

 

  • Vzduch je mocná sila!

 

Pre posledný experiment budete potrebovať zemiaky a dve slamky. Vezmite si jednu zo slamiek a pokúste sa prepichnúť zemiaky. No, dalo sa to? Zdá sa, že nie tak úspešne, ako by sme chceli. Teraz vezmite druhú slamku a urobte ten istý trik, ale vložte palec do otvoru slamky. V tomto prípade by mala slamka prepichnúť zemiaky v dvoch počtoch.

zaujímavé zážitky pre deti doma  

  

Keď ste uzatvorili trubičku prstom a prilepili ju na zemiaky, vzduch nemal čo robiť, len aby sa zmenšil a slamka bola dostatočne tvrdá, aby mohla preniknúť cez hľuzu.

Experimenty pre deti z improvizovaných prostriedkov  

No, ako sa vám páčia tieto experimenty? Majte tieto vzrušujúce experimenty pre deti vo vašej pokladníčke a nezabudnite povedať o nich svojim priateľom na Facebooku.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Učiteľ geniálnym spôsobom ukázal študentom, prečo si čistiť ruky. Toto by mali ukazovať na každej škole”