V našej záhrade som TOTO urobila minulú jar a okamžite si to všimli aj v novinách. Zvýšili sa vám drevené dosky? Potom si to urobte aj vy

Pred dvoma rokmi sme po dedkovi zdedili chatu, dostatočne ďaleko vzdialenú od ruchu mesta. Aj vzhľad chatky sa líšil od krásnych chalúp, s ktorými sa bežne stretávame na internete.

Avšak z kúsku pozemku s malým prístreškom sme mali obrovskú radosť! Spolu s manželom sme sa rozhodli urobiť všetko pre to, aby sme ho premenili na praktické, útulné a krásne miesto na trávenie víkendov.

Zvyšné peniaze na rekonštrukciu sme nemali, ale v stodole na záhradke sme našli 7 nepotrebných paliet, ktoré si tam odložil dedko Fedor. Pred viac ako desiatimi rokmi sem na týchto paletách priviezli tehly na dokončenie malého predmestského domu. Od tej doby sa len prekladali od jedného konca dvora k druhému, zavadzali, a tak ich odložili do stodoly.

Tak či onak, rozmýšľali sme čo urobíme s paletami.  Samozrejme, stačilo by ich rozobrať, ale môj manžel sa rozhodol vybrať tvorivejšou cestou, a teraz je naša chata na nespoznanie!

Ako zútulniť chatu

Pripravili sme si pre vás z 11 užitočných rád do záhrady z obyčajných drevených paliet. Výsledok vás určite inšpiruje!

1. Chcete si kúpiť pekné kvetináče? Vzhľadom na ich cenu je zbytočné nechať ich na chate bez dozoru, najmä ak ani len nepoznáte svojich susedov.

Tento problém možno vyriešiť pomocou paliet. Vyzerajú skvele s kvetmi na verande alebo ako kvetinová dekorácia na stojane. Zároveň sú vzdušné a pomerne pevné.

2. Palety sú ideálnym materiálom pre konštrukciu malej stodoly alebo prístrešku na drevo. Čo sa týka ceny, určite je to aj najlacnejší variant.

3. A možno dlho snívate o hojdačke?

4. Zázračné riešenie pre vášnivých záhradkárov! Tu je záhradná lavička, jednoducho a rýchlo, vyzerá nezvyčajne a zároveň poslúži dostatočne dlho.

5. Stačí len otočiť palety, ozdobiť ich podľa vášho vkusu a elegantný plot, ktorý predelí záhradu na jednotlivé zóny, alebo oddelí pozemok od cesty je na svete.

6. Ak si aj vy radi doprajte domácu zeleninu a ovocie, poctivo vypestované vo svojej záhradke, potom tu pre vás niečo máme. Presné, rovnomerné políčka z drevených paliet nepochybne dodajú vášmu miestu čistejší vzhľad a navyše buriny bude menej!

7. Neviete kam umiestniť rôzne náradie ako lopaty, hrable, motyky, ktoré sa mocú pod nohami alebo sa len opierajú o stenu? Skúste tento jednoduchý tip. Len sa pozrite, ako to šetrí priestor!

8. Vďaka dreveným paletám môžete kvetmi oživiť všednú stenu chaty.

Ak máte na plote miesta, ktoré by ste radšej prekryli, môžete to urobiť pomocou rastlín vysadených v paletách, ktoré pripevníte na plot.

9. Ako zaujímavo a originálne vyzerá tento viacúrovňový kvetinový stojan! Nie je to nič náročné a navyše zhotovenie vám nezaberie veľa času.

10. Záhradný nábytok, lavičky, ležadlá a improvizovaná terasa na záhrade môžu byť vyrobené z klasických drevených paliet.

11. Príslušenstvo v podobe skladacieho stola na stene garáže, drevené stojany na kvety a bylinky, ba  dokonca tisícky iných vlastnoručne vyrobených pomocníkov, vám môžu uľahčiť starostlivosť o záhradu. Už ste už premýšľali na čo použijete drevené palety vy?

Tieto kúsky zhotovené improvizovane zo zvyšných nepotrebných materiálov nie sú len príležitosťou na ušetrenie peňazí. Zároveň vytvoríte jedinečný dizajn a máte príležitosť ukázať tak svoju kreativitu. Nezabudnite použiť niektoré z vyššie uvedených nápadov, a uvidíte, že váš príbytok zaihrá novými farbami.

Páčia sa vám tento článok? Podeľte sa o tieto nápady so svojimi priateľmi.

Zdroj : takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “V našej záhrade som TOTO urobila minulú jar a okamžite si to všimli aj v novinách. Zvýšili sa vám drevené dosky? Potom si to urobte aj vy”