Narodili ste sa v septembri? Štúdie ukazujú, že v živote dosiahnete mnoho úspechov

Americká punk rocková skupina Green Day má vo svojom repertoári pesničku s názvom Zobuďte ma, keď skončí september. Aj napriek faktu, že jej názov je vytvorený na základe smutnej udalosti, niet sa čomu čudovať – dni sa krátia, začína sa škola a leto je nepochybne preč.

No pre niekoho, kto sa narodil v tomto mesiaci, to nemusí byť až také strašné. Nová štúdia totiž naznačuje, že byť narodeným v septembri môže byť tým najlepším štartom pre skvelý život.

Leonardo Dicaprio GIF

Výskumníci z troch univerzít dospeli k záveru po tom, čo skúmali obrovské množstvo dát, že deti narodené v septembri majú najväčšiu šancu na úspech v ich nadchádzajúcom živote. Zhromaždili informácie zo štátnych škôl naprieč celou Floridou a prišli k tvrdeniu, že ľudia narodení v tomto mesiaci majú menšiu pravdepodobnosť dostať sa do väzenia, väčší pocit sebavedomia a väčšiu pravdepodobnosť pokračovať v štúdiu aj na vysokej škole.

Začiatok školy je najviditeľnejším faktorom, čo sa týka významu spomínaného mesiaca. Deti narodené v septembri sú zjavne najstaršie v akademickom roku, a preto sú najrozvinutejšie – rozhodujúci faktor napríklad v období puberty.

Keďže sú lepšie rozvinuté, sú lepšie pripravené na úspech a s úspechom rastie aj sebadôvera, vďaka čomu dieťa dosahuje aj ďalšie úspechy. Naopak, najmenej úspešnou skupinou študentov sú tí, ktorí sa narodili v auguste, pretože sú najmenej rozvinutí.

Takže ak si plánujete dieťa, uistite sa, že o jeho splodenie začnete snažiť najmä v mesiaci december – koniec koncov, vonku bude zima a je vysoko pravdepodobné, že v televízii aj tak nič pozerateľné nepôjde…

Cold A Christmas Story GIF

Na druhej strane, deti narodené v septembri, predstavujú pre pôrodné asistentky nemalú nočnú moru. Teória hovoriaca o tom, že väčšina detí je splodená počas vianočných sviatkov nás privádza k záveru, že september a október sú ich obdobím narodenia. Jedna pôrodná asistentka nedávno stratila trpezlivosť a svoju frustráciu si vybila na sociálnej sieti Twitter, kde napísala:

Ako to, že je ešte len 5.september? Ďalších 25 dní už nezvládnem. Ak poznáte alebo máte radi nejakú pôrodnú asistentku, PROSÍM, PRESTAŇTE SÚLOŽIŤ NA VIANOCE.“ Pôrodné asistentky majú čo robiť, aby v spomínaných mesiacoch nepadali z nôh. Najpopulárnejším dátumom určeným na pôrody je 26. september.

Iróniou je, že v období Vianoc sa rodí najmenej detí. Pôrodné asistentky tak môžu stráviť pokojné prežitie sviatkov so svojimi očividne dobre narodenými rodinami.

zdroj:ladbible.com

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Narodili ste sa v septembri? Štúdie ukazujú, že v živote dosiahnete mnoho úspechov”