V Holandsku sa prestanú predávať cigarety. Dôvod je jednoduchý: nikto ich nekupuje!

Pamätáte si, ako sme nedávno písali o tom, ako sa v Holandsku rušia väzenia, pretože nemajú do nich koho dať? V súčasnosti prišiel rad aj na cigarety – prestávajú sa predávať, lebo ich nikto nekupuje.

Holandské pobočky nemeckej obchodnej siete Lidl prestanú od roku 2022 predávať cigarety v dôsledku nízkeho dopytu.

V posledných rokoch sa predaj cigariet prudko znížil, čo je dôvod, prečo supermarkety začali strácať niektoré zo svojich stálych ziskov.

„V Holandsku je absolútne jednoznačná tendencia skoncovať s fajčením. Je to viditeľne jasné aj na predaji cigariet. Nechceme sa stavať proti súčasnej situácii, takže odmietanie predávať cigarety je pre nás logickým krokom,” povedali holandskí zástupcovia obchodného reťazca Lidl.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt lidl

Štátny tajomník ministerstva zdravotníctva, blahobytu a športu Paul Blokheys, podporil rozhodnutie odmietnuť predaj cigariet a nazval ho „fantastickým“. Okrem toho dúfa, že ďalšie supermarkety budú nasledovať vedenie spoločnosti Lidl.

Obchody spomínaného reťazca so sídlom v Nemecku, zatiaľ nemajú v pláne odstrániť cigarety z regálov.

„Náš sortiment vytvárame podľa prianí našich zákazníkov,” povedal hovorca nemeckej pobočky.

V posledných rokoch holandské orgány prijali opatrenia na zníženie počtu fajčiarov. V roku 2008 nadobudol účinnosť zákon o zákaze fajčenia v kaviarňach a baroch, pričom vláda plánuje rozšírenie zákazu aj na otvorené terasy. V supermarketoch sú tabakové výrobky držané mimo dohľadu kupujúcich.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie v Holandsku tam denne fajčí 20% obyvateľstva. Od roku 2000 do roku 2015 sa počet fajčiarov znížil takmer o tretinu.

Podporujete takéto rozhodnutie?

 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “V Holandsku sa prestanú predávať cigarety. Dôvod je jednoduchý: nikto ich nekupuje!”