Najkrajšie zamestnanie na svete – objímanie detí, ktoré trpia závislosťou na heroín

Ak ste sa niekedy zamýšľali stať sa dobrovoľníkom, potom vedzte, že si to nevyžaduje žiadne špeciálne návyky. Všetko, čo potrebujete, je srdce plné lásky a starostlivosti.

V nasledujúcom článku sa môžete dočítať o tom, ako dobrovoľníci zachraňujú novorodencov, ktorí sa narodili s novorodeneckým abstinenčným syndrómom. Tieto deti prichádzajú na náš svet s unikátnymi potrebami.

 

Jednou z týchto potrieb je aj silná túžba byť v náručí  a objatí, zatiaľ čo prežívajú mimoriadne vážne abstinenčné príznaky.

Nemilosrdná štatistika hlási z posledných dvoch desaťročí 383% nárast prípadov neonatalného abstinenčného syndrómu.

Keďže tento počet neustále narastá, zvyšuje sa aj potreba dobrovoľníckej práce.

Skupiny dobrovoľníkov prichádzajú do nemocníc, aby pomohli ošetrovateľskému personálu, ktorý je zvyčajne prepracovaný. Vďaka tomu dajú novorodencom väčšiu šancu na prežitie a lepšiu kvalitu života.

Jane Cavanaughová, zdravotná sestra z Pennsylvánie, sa rozhodla pomôcť deťom, ktoré sa už narodili s drogovou závislosťou. Jednu skupinu dobrovoľníkov vytvorila aj vo Fakultnej nemocnici Thomasa Jeffersona.

Médiám vysvetlila, že tieto deti potrebujú dotykový kontakt na prekonanie syndrómu bez zbytočne veľkého množstva liekov.

Dojčatá namiesto toho, aby kriku a plaču pociťujú pokoj a bezpečie v náručí týchto dobrovoľníkov. Tento liečebný proces dokonca skracuje ich čas strávený v nemocnici.

Kontakt kože s kožou je súčasťou prirodzeného prepojenia medzi ľuďmi a ich potomkami. Bohužiaľ, keď rodič nedokáže splniť túto základnú potrebu, novorodenec môže trpieť. Táto prirodzená potreba je o to väčšia u detí rodičov, ktorí užívajú drogy.

Nemocnicu v Atlante navštevuje zaujímavý dobrovoľník. Je ním starý otec menom David. Navštevuje ju preto, aby mohol pomôcť pri uspávaní detičiek. Presne takto, ako to robí aj v nasledujúcom videu…

Títo ľudia si zaslúžia našu úctu a obdiv!

 

https://lifter.com.ua/est-takaya-rabota-obnimat-detey-stradayushchih-ot-geroinovoy-zavisimosti-3871?fbclid=IwAR2hMUnrr8t-LiObzcGjKmfZcuykLNZr0UnRBXyVA_VhaYaMFLuwXqvAtJg

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Najkrajšie zamestnanie na svete – objímanie detí, ktoré trpia závislosťou na heroín”