Prechádzka medzi korunami stromov už aj u našich susedov!

V susednom Česku otvárajú tento  chodník  v korunách stromov. Udeje sa tak v populárnej lyžiarskej destinácií – Pustevny na Radhošti v Moravsko-sliezskych Beskydách. Už vyše storočia lákajú na svoje krásy množstvo turistov. Vybudovanie tejto atrakcie má na svedomí Beskydská panoramata s. r. o., ktorá do projektu investovala takmer 40 mil. CZK, čo je približne 1,5 mil. €.

 

Vstup na tento chodník sa nachádza 300 m od Pusteven. Výška v najvyššom bode od zeme je 15,2 m. Dĺžka celého chodníka je 394 m.

Stezka Valaška, ako sa chodník nazýva, sa môže pochváliť najdlhším presklenným chodníkom bez oceľového zábradlia v Európe, situovaným vo výške 30 m nad zemou. Vyložených je 7 m a v ideálnom prípade sa naň zmestí 10 ľudí.

Prvenstvo v Českej republike si Stezka Valaška vyslúžila aj v kategórií najdlhší závesný himalájsky chodník s dĺžkou 135 m. Zábradlie sa viazalo ručne až 2 mesiace.

Táto atrakcia ponúka nezabudnuteľné výhľady na východomoravskú prírodu. Presvedčte sa sami.

 

View this post on Instagram

#skywalk #stezkavalaska 🏔💙

A post shared by Peťul (@petulsirova) on

 

View this post on Instagram

❄️✔️ Otevřeno ✔️❄️ ↗️Na Pustevnách, jen asi 300 metrů od horní stanice lanovky, je otevřena unikátní STEZKA VALAŠKA ❄️⛄️🏔🌬 Kromě procházky korunami stromů a výhledů na úžasná panoramata bude hlavním lákadlem 150 metrů dlouhý zavěšený "himalájský" chodník. Na samém vrcholu je potom pro milovníky výšek přichystán prosklený skywalk 🔝💣®🔮To vše zhruba 20 km autem nebo 12 km pohodové túry z Rožnova☝️✔️ Krásná fotka z letadla od @katerina_kavkova_fotografka 👌👍💚 ↗️❄️🇬🇧 Just opened…brand new Treetop Walkway Pustevny, just a stone's throw away from Rožnov (20 km by car or 12 km nice walk from Rožnov☝️)😍💙 👉@stezkavalaska 👈 ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️ 📸 #repost 📸 @katerina_kavkova_fotografka ✈️ ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️ #stezkavalaska #stezkavkorunachstromu #stezkapustevny #pustevny #baumwipfelpfad #treetopwalkway #skywalk #mountains #flying #vscocam #winterwonderland #visitroznov #zastavteseunas #®oznov #roznovpodradhostem #beskydy #beskidy #kudyznudy #česko #nakoleipesky #czechrepublic #drone #visitcz #odkryjczechy #entdecketschechien #bezoektsjechie #besøgtjekkiet #valassko #visitvalassko

A post shared by Město Rožnov pod Radhoštěm 🇨🇿 (@visitroznov.cz) on

View this post on Instagram

❄️ #stezkavalaska

A post shared by Petra Macáková (@petramacak) on

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
V susednom Česku otvárajú tento  chodník  v korunách stromov. Udeje sa tak v populárnej lyžiarskej destinácií..." />