Ako sa nezaľúbiť do knižnej postavy? Láska v knižných príbehoch

Knižné príbehy nás v mnohom obohacujú, inšpirujú, rozosmejú či privedú k zamysleniu. Neuveriteľné, ako ľahko dokážu hlúčiky slov vyvolať také rozdielne emócie. Rozosmejú, ale aj rozľútostia. Priznajme si, koľkokrát nás niektorá postava nahnevala, až sme na ňu úplne zanevreli? Tak, ako nám niektoré lezú na nervy, druhé vyvolajú úsmev na perách, hrejivý pocit v hrudi či dokonca motýliky v bruchu.

Zamilovať sa do knižných postáv je jednoduchšie, než by si kto pomyslel. Máte pocit, že vám hovorí ako z duše? Rozplývate sa nad jeho výrokmi a komplimentmi, nad všetkou tou galantnosťou či naopak odvážnym charakterom? Predstavivosť funguje na plné obrátky a v duchu si už hmkáte svadobný pochod. Úlet z reality nemusí byť vždy na škodu, občas je ale dobré vrátiť sa späť na zem a uvedomiť si, aké nevýhody knižná láska prináša.

Iste si uvedomujete, že každý príbeh má svoj dátum spotreby – začiatok aj koniec. Pokiaľ teda autor či autorka nepripravuje pokračovanie, musíme vás sklamať, váš obľúbený hrdina vás čoskoro opustí. Aj keby ste tomuto neodvrátiteľnému osudu vzdorovali a čítali knihu dookola, knižná láska, žiaľ, nemá budúcnosť.

Ďalším, zanedbateľným problémom je žiarlivosť. Ktorý dokonalý hrdina je slobodný a nečaká naň rovnako dokonalá hrdinka? Žiarlivosť nemusí byť vždy potrebná. Pokiaľ sa dokážete zaľúbiť, viete sa vcítiť aj do hlavnej hrdinky a vec je vyriešená. No a čo, že vás zakaždým oslovuje iným menom, nevyrastali ste v záhadnom sídle a váš obľúbený šport nie je jazda na koni. Všetko sa dá, keď sa chce. Dajte si však pozor, aby ste sa v práci predstavovali správne.

Lichotí vám, že jeho oči iskria pri pohľade na vašu prenikavú krásu. Váš šarm a dôvtip opantávajú jeho zmysly až úplne stráca slová a vy pritom ležíte na gauči vo vyťahaných teplákoch, s hydratačnou maskou na tvári a rozmýšľate, či si dáte aj posledný kúsok čokolády. To, že pri čítaní knihy nemusíte mať oholené nohy je rozhodne výhodou, ale buďme k sebe úprimné. Jeho obdiv je len povrchný, aby vás dokázal skutočne oceniť, musel by poznať aj vaše slabé stránky. Dobre, lichôtky nie sú úplne nepodstatné. 

A dostávame sa k podstate. Ako to, že presne vie, čo na ženu platí? Prečo vždy povie, čo chceme počuť a vystihne našu myšlienku skôr, ako si ju pomyslíme? Môže to byť talent alebo dokonca dar. Škoda, že nie je. Je to pero skúseného autora. Treba si to pripomenúť aspoň na čas, kým otočíme ďalšiu stranu a s chuťou sa do nej ponoríme.

Teraz už viete, aké nástrahy ukrýva knižné zaľúbenie. Veríme, že vás neodradia od ďalšieho romantického úletu, predsa len, každá láska so sebou prináša prekážky. Možno vám dokonca dáme nový tip.

Vášnivý román Sľúbená od autorky Jodi Ellen Malpasovej je prvou časťou zmyselnej trilógie Jedna noc. Skúsená autorka opäť potvrdila svoju zručnosť vytvoriť silné postavy. Po svetovo úspešnej sérii Tento muž prichádza pútavý príbeh Livy a Millera, ktorí spolu majú prežiť len jedinú noc. Neprekvapí vás, že to nebude také jednoduché. Livy totiž pocíti vášeň, ktorá v nej dlho driemala. Pokúsi sa nahliadnuť do Millerovej duše, ale to, čo zistí prevráti jej svet naruby. Či to ustojí sa dozviete v tomto romanticko-erotickom románe.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Ako sa nezaľúbiť do knižnej postavy? Láska v knižných príbehoch”