Nemáš čo čítať? Čekni tieto knihy

 

Možno už nevieš, čo od nudy, instagramové storky sú ako cez kopirák a scrollovanie Facebooku ti prezradí len ďalšie negatívne novinky. Stav na overený recept: čítaj! Únik do knižného sveta prináša len samé výhody. Zabavíš sa, prestaneš sa zaoberať všetkým naokolo a svoj čas nepremrháš pred telkou. Navyše, ty sa rozhodneš, kam sa vyberieš a čo chceš prežiť. Ako vyzerá hlavná postava? Stačí rozhýbať predstavivosť. Tak čo, ideš do toho?

Stop nude! Skús tieto knihy.

 

After: Bozk

Anna Toddová

Stačí len jeden bozk.

Anna Toddová svojou sériou AFTER vyvolala svetovú senzáciu a pýšiť sa môže miliardou prečítaní. V minulom roku bola prvá časť dokonca sfilmovaná a čoskoro sa dočkáme aj druhého pokračovania.

Prečo je tento príbeh lásky taký výnimočný? Možno preto, že to nie je klasická lovestory. Hlavné postavy nie sú ako zo škatuľky, majú a robia chyby, no ako my všetci, tiež sa ich snažia naprávať. Tessa, na rozdiel od Hardina, je príkladom svedomitosti, poctivosti a ide si za svojím cieľom. Hardin je drzý, bezohľadný a krutý. Kombinácia, ktorá pripraví vzrušujúce okamihy. Skutočne v tejto knihe o napätie nie je núdza. Po prečítaní takmer 600 strán zistíš, že to vôbec nestačilo a musíš čítať ďalej. Je to návykové čítanie, od ktorého sa dá len ťažko odtrhnúť.

Slová načmárané na stenách

Julia Waltonová

Ak nemôžete dôverovať svojej mysli, dôverujte svojmu srdcu.

Adam nie je bežný stredoškolák. Vidí veci, ktoré iní nevidia. Občas má pocit, že naňho padá strop, otvára sa pred ním priepasť alebo sa v miestnosti objaví mafiánsky zabijak. Nie, nemá magické schopnosti, trpí schizofréniou. Zo všetkého najviac by chcel byť normálny. Chodiť do školy a mať priateľov, ktorí z neho nebudú mať strach. Pre mnohých úplná samozrejmosť, preňho nie. V tomto príbehu nechýba hľadanie spriaznenej duše, lásky a dôvery. 

Koncom minulého roka vyšiel silný príbeh o chlapcovi, ktorý bojuje s niečím, čo nevidieť – psychickou chorobou. Až denníku zveril svoje najtajnejšie myšlienky a obavy, ktoré nútia každého zamyslieť sa, koľko predsudkov voči ľuďom s psychickými poruchami máme a ako málo o nich v skutočnosti vieme.

Mira 

Nina Protušová

Záhadná nehoda, ktorá Mire vymazala pamäť… Čo sa stalo v osudný deň?

Tak toto je skutočne napínavá lahôdka! Knižka od talentovanej slovenskej autorky Niny Protušovej je plná nečakaných zvratov a z rúk ju nepustíte až do poslednej stránky! 

Mira je bežná tínedžerka s normálne-nenormálnymi problémami, ktoré všetci dobre poznáme. Rieši školu, priateľov, rodinu a budúcnosť. Jedného dňa sa však všetko zmení. Z hrôzostrašnej autonehody síce vyviazne živá a zdravá, no na nič, čo sa v osudný deň stalo, si nedokáže spomenúť. Okrem toho ju neustále nahlodáva pocit, že jej všetci okolo niečo taja. Možno sa úplne zbláznila, ale rozhodne sa zistiť pravdu za každú cenu… Klbko tajomstiev je však zamotanejšie ako čakala. Pokiaľ hľadáš príbehy opradené tajomstvom, Mira sa ti bude páčiť.

Na pár krokov

Rachel Lippincott, Mikki Daughtry a Tobias Iaconis

Viem, že je to môj posledný nádych. Je pre ňu.

Dokonale dojímavý príbeh.

Dva metre od seba. Tak znie zlaté pravidlo každého pacienta s cystickou fibrózou. Bez výnimky. Stella to vie a prísne to dodržiava, na rozdiel od Willa, ktorý na liečbu kašle. Vie aj to, že by sa od neho mala držať čo najďalej, inak hrozí, že príde o jedinú šancu na predĺženie života. Dva metre sú však na lásku žalostne veľa. Je to vzdialenosť, pri ktorej si vzájomne neublížia, no zdá sa, že práve ona im ubližuje najviac. Čo keby si ukradli len jediný krok? Willa a Stellu si okamžite obľúbiš. Aj napriek chorobe neprestávajú snívať a ich chytľavý humor dodáva knihe výnimočnú energiu. Budeš sa smiať, zapýrene usmievať a ak nie si z kameňa, uroníš aj nejednu slzu.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Nemáš čo čítať? Čekni tieto knihy”