O týchto 27-mich zázračných vlastnostiach kokosového oleja ste určite nevedeli!

Široký výber produktov na osobnú hygienu je častokrát tvorený z chemických zložiek, ktoré našej pokožke z dlhodobého hľadiska skôr škodia ako pomáhajú. Práve preto na scénu prišiel kokosový olej, ktorý má nespočetné zdravotné výhody pre vaše celé telo. Prostredníctvom tohto článku zistíte, že už nebudete chcieť používať nič iné! Kokosový olej je skvelým antioxidantom so silnými protizápalovými účinkami. Zvyšuje vstrebávanie živín a má presvedčivé antivírusové, antimykotické, antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti.

Tento zázračný olej má viac ako 150 rozličných využití a my vám ponúkame 27 z nich:

 1. Masážny olej

Kokosový olej sa veľmi často používa pri masáži pre jeho úžasnú vôňu. Okrem toho, poskytuje úľavu pri bolesti svalov vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam.

 1. Pasta na zuby

Na to, aby ste si vyrobili svoju domácu zubnú pastu bez fluoridu, skombinujte jedlú sódu a trochu oleja.

 

 1. Kŕčové žily

Pôsobenie oleja sa zaradzuje medzi najlepšie metódy na liečbu kŕčových žil. Masírujte postihnuté miesta priblížne 3 až 6-krát denne.

 

 

 1. Bojuje proti striám

Pre svoje pozoruhodné výživové vlastnosti je veľmi prospešný v prípade poškodenej a napnutej kože.

 

 1. Hojenie tetovania

Ak nechcete, aby vám vaše tetovanie po čase nevybledlo, naneste na neho tento olej. Napomôže to k rýchlejšiemu hojeniu a zabráni infekciám.

 

 

 1. Popáleniny

Kokosový olej skracuje liečebný proces pri popáleninách. Nanášajte si ho pravidelne až dovtedy, kým nedosiahnete požadované účinky. Vďaka nemu sa aj vaše jazvy budú pomaly strácať.

 

 

 1. Deodorant

Keďže tento olej má v sebe antibakteriálne a antimykotické vlastnosti, úspešne zabraňuje výskytu baktérií, kvasinkám a plesniam. Bežné deodoranty v sebe obsahujú hliník, takže namiesto nich skúste používať kokosový olej. Votrite si ho do podpazušia a výsledok sa dostaví.

 

 

 1. Vhodný proti lupinám

Je úžasný pri redukcii svrbenia a tvorenia lupín na hlave vďaka svojim hydratačným vlastnostiam. Taktiež dohliada na tvorenie mazu v pokožke hlavy, ktoré je hlavným dôvdom pri výskyte lupín. Naneste si olej do vlasov ešte pred spaním a ráno po zobudení opláchnite so šampónom bez parabénov.

 

 

 1. Lieči modriny

Olej urýchľuje hojenie modrín a okrem toho, sa popasuje aj s opuchlinou a začervenaním.

 

 1. Kondicionér na vaše mihalnice

Tak ako vlasy, aj mihalnice potrebujú svoju občasnú starostlivosť. Pred spánkom si naneste olej medzi dva prsty, najlepšie palec a ukazovák a prejdite nimi po vašich mihalniciach.

 

 1. Silné a zdravé nechty

Vmasírujte kokosový olej do vašich nechtov pre ich spevnenie. Takýmto spôsobom ochránite  nechtovú štruktúru, ktorá sa potom spätne postaré o ochranu nechta pred rôznymi vonkajšími vplyvmi.

 

 1. Odstraňovač mejkapu

Nalejte olej na vatový tampón, odstráňte mejkap a následne umyte pleť prírodným hydratačným mydlom.

 

 

 1. Bojuje proti pórom

Kokosový olej sťahuje póry a zabraňuje nečistotám, aby sa do nich dostali a vytvorili nepríjemné akné. Používaním oleja vaša pleť získa jemnosť a hebkosť.

 

 1. Po holení

S kokosovým olejom prinesiete po holení pokožke uvoľnenie. Naneste ho na problematickú oblasť a upokojíte si podráždenú pokožku.

 

 1. Peelingový pomocník

Votrite si kokosový olej na svoju kožu, aby sa účinne olúpala. Ako druhý krok, odstráňte odumreté kožné bunky napríklad pomocou peelingového a masážneho vankúšika. Takto si eliminujete všetky nečistoty, ktoré spôsobujú kožné problémy a hydratujete pleť. Olej má vysoký obsah kyseliny laurovej, vďaka ktorej pokožku zlepšuje a okrem toho, má aj silné antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti.

 

 1. Ako krém na kožtičku v okolí nechtov

Toto okolie nechtov si môžete zjemniť alebo v prípade potreby aj zatlačiť pomocou oleja, ktorý nahradí kupované krémy.

 

 1. Vlasový gél

Olej vie poslúžiť aj ako náhrada gélu na vlasy.

 

 1. Čistič rúk

Pre svoje antibakteriálne vlastnosti, kokosový olej je skvelým dezinfekčným prostriedkom pre vaše ruky. Masírujte s ním svoje dlane priblížne 30 sekúnd a potom utrite najskôr do teplého vlhkého uteráka a následne do suchého. Týmto spôsobom taktiež zabránite popraskaniu kože v dôsledku nepriaznivého počasia.

 

 1. Zabraňuje rozštiepeným končekom

Po osprchovaní naneste malé množstvo oleja na končeky vlasov a nechajte pôsobiť.

 

 1. Vlasový kondicionér a hĺbková kúra

Kokosový olej je bohatý na mastné kyseliny, ktoré sú prospešné pre vašu pokožku hlavy a vlasové folikuly, čo má aj podstatný vplyv na kvalitu vlasov. Tie po ňom zostanú lesklé a jemné.

 

Vezmite si 2 kávové lyžičky oleja a vmasírujte do vlasov. Nechajte ich takto počas celej noci alebo minimálne aspoň jednu hodinu. Opláchnite a umyte so šampónom a nakoniec na vlasy naneste jablčný ocot. Vaše vlasy budú vyzerať senzačne!

 

 1. Prevencia pred vráskami

Ako sme už spomínali, tento úžasný olej napne a spevní vašu pokožku a spojivové tkanivo. Týmto spôsobom omladí a obnoví pleť. Proti vráskam, si naneste olej na tvár ešte pred spaním, pretože počas noci sa pekne vstrebe do pokožky.

 1. Očný krém

Ak si chcete hydratovať a omladiť vaše očné okolie, naneste si okolo neho kokosový olej s ktorým sa zredukujú aj tmavé kruhy pod očami.

 1. Balzam na pery a opaľovací krém

Kokosový olej v sebe má aj zložky, ktoré nás ochraňujú pred slnečným žiarením a s tým spojené poškodenie kože, resp. jej spálenie. Priblížne pol hodiny pred tým, ako sa pôjdete opaľovať, naneste na seba kokosový olej aby mal dostatok času na vstrebanie. Okrem toho, je vhodný aj na popraskané pery.

 1. Telový peeling

Na prípravu prírodného peelingu si zmiešajte 2 polievkové lyžice cukru alebo čaju a 3 polievkové lyžice kokosového oleja. Použitie je vhodné na telo aj tvár.

 1. Náhrada vazelíny

Využitie tohto oleja môže slúžiť ako náhrada vazelíny vyrobenej na ropnej báze, keďže je viac účinnejšou a bezpečnejšou alternatívou

 

 1. Repelent na hmyz

Z kokosového oleja sa môže stať váš obľubený bojovník proti otravnému zmyzu. Taktiež predĺži životnosť vášmu repelentu kúpeneho z obchodu.

 

 1. Mazivo

Tent skvelý olej je úžasným, prírodným a bezpečným mazivom.

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “O týchto 27-mich zázračných vlastnostiach kokosového oleja ste určite nevedeli!”