Vstúpte do magických Tajných svetov

Cestovná agentúra Tajné svety je príbeh o cestovnej agentúre, odkiaľ vás každý kufor prepraví do iného sveta…
Britskú autorku L.D. Lapinski asi nepoznáte, ale po tejto knihe si ju zapíšete do svojich zápisníkov a wishlistov. Možno raz bude konkurovať slávnej J.K.Rowlingovej. Jej fantasy séria Tajné svety je jej prvotinou, no treba uznať – je vynikajúca, magická a nesmierne čítavá.

Keď 12-ročná Flick Hudsonová dostane návrh, aby vstúpila do Tajnosvetského spolku, je od radosti celá bez seba. Rýchlo však zistí, že s magickým multiverzom niečo nie je v poriadku. Uprostred leta prichádzajú snehové búrky, miznú celé ulice a jeden kufor ju zavedie do sveta, ktorý zostal celkom opustený. Flick čoskoro poruší všemožné spoločenské pravidlá a posunie hranice mágie, aby prišla na to, čo sa vlastne deje.


Dokáže však dať všetko do poriadku, skôr než všetky svety – vrátane jej vlastného – navždy zmiznú? 

Pozrite si video autorky L. D. Lapinski pre slovenských čitateľov:

 

Tajné svety z vydavateľstva Ikar si vychutnajú všetci milovníci fantasy príbehov vo veku od 10 do 99 rokov. Okrem čarovného príbehu mladej hrdinky Flick a Tajnosvetského spolku má séria aj ďalšie dva bonusy:
1. enviromentálny rozmer, v ktorom autorka nepriamo upozorňuje na klimatickú krízu.
2. veľkú súťaž o fantastické ceny ako notebook, tablet, čítačky alebo kufre plné kníh. Do súťaže sa môžete zapojiť TU

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Matej Landl:

L. D. Lapinski žije s rodinou na okraji Sherwoodskeho lesa, má veľa kníh a kocúra Hectora. Keď L. D. práve nepíše, venuje sa cosplayingu, popíja kolu s čerešňovou príchuťou alebo sa stará o svoju džungľu sukulentov. Cestovná agentúra Tajné svety je jej prvá kniha.

Chod hore