Doktorka drží pod jeho nosom arašidové maslo. Toto je najľahší test, ako zistiť, či máte Alzheimerovu chorobu

Iba malý kúsok arašidového masla, vám môže zachrániť život vám alebo vašej rodine a ušetriť tak veľa bolesti. Jednoduchý test vynašla Jennifer Stamps, absolventka štúdia Univerzity z Floridy. Tento test si môžete urobiť doma a je neuveriteľne šetrný! Test vám dokáže objaviť prvé štádium Alzheimerovej choroby.

Jennifer si uvedomila, že ľudia s Alzheimerovou chorobou mali problém s ľavou nosnou dierkou. Zatiaľ čo silnú vôňu ucítili 20 cm od neho , arašidové maslo na ľavú dierku zacítili iba na 10 cm. V prvom štádiu Alzheimerovej choroby, je zníženie lebečného nervu, ktorý riadi náš čuch. V prípade, že sa schopnosť zmenšuje, mohlo by znamenať, že človek zažíva prvé známky poškodenia. Dobrou správou bolo, že lekári môžu poskytnúť liečbu, ktorá oddiali jeho účinky. Rodinám to dáva nádej a prípravu potrebných úprav. Podľa asociácie Alzheimerovej choroby ju má až 5,3 miliónov Američanov. Z dvoch tretín sú ženy. Ak máte podozrenie, že môžete mať tento problém, skúste tento test a o svojich výsledkoch sa porozprávajte s lekármi.

zdroj: mireportz.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Doktorka drží pod jeho nosom arašidové maslo. Toto je najľahší test, ako zistiť, či máte Alzheimerovu chorobu”