Po tomto článku už nikdy nevylete šťavu z uhoriek. Toto je 7 prospešných dôvodov konzumácie uhorkovej šťavy

Uhorka je zázrak, konkrétnejšie jej šťava je super a hlavne v boji s rôznymi chorobami. No mnoho ľudí má komplikovaný vzťah s uhorkami. Nie každému je po chuti jej slaná,kyslá a horká chuť. Možno niekto z nás má jednoducho iné chuťové poháriky. Sú medzi nás aj taký, ktorý ju milujú.
Tak prečo sú slané a svieže uhorky najlepšie? Samozrejme väčšina z nás uhorkovú vyhadzuje, no toto je iba obrovské plytvanie peniazmi. Šťava má veľa skrytých výhod, ktoré by sme mali všetci využiť.

Uhorková šťava

Pickle Juice 101

Z čoho sa skladá uhorková šťava? Obsahuje soľ, cukor, ocot, cesnak a cibuľu.
Ostatné korenie, ktoré by sme mohli spomenúť je kôpor, klinček, kurkuma atď.

Tým, že je uhorka v takom soľnom roztoku, tak sa baktérie zabijú. Ľudia dokážu naložiť všetko do nálevu, dokonca aj melónovú kôru a natvrdo uvarené vajíčka.

1. Benefit uhorkovej šťavy : Zmierňuje pálenie záhy.

Pickle Juice Benefit #1: Eases Heartburn

Pálenie záhy je nepríjemný  pocit, keď väčšinou skonzumujete niečo pikantné alebo kyslé. Uhorková šťava je veľmi príjemná na pálenie záhy. Ocot, ktorý je kyslý, dokáže urobiť divy. Veda stále nevie prísť nato, ako to, že ocot povzbudzuje žalúdok produkovať viac prírodnych antacidov. Toto nám pomáha vyrovnať kyslosť v našom tele.

2. Benefit uhorkovej šťavy : Pomáha nám pri spálení.

Pickle Juice Benefit #2: Soothes Sunburn

Zažili ste už bolestivé spáleniny od slnka ? Zvyčajne vám pomôžu aloe gély alebo dokonca aj trochu uhorkovej šťavy. Chladí popáleniny a prispieva k podpore novej kože, šťava nám pomáha aj keď nás uštipne hmyz alebo keď nás niečo svrbí.

3. Benefit uhorkovej šťavy : Upokojuje svalstvo.

Pickle Juice Benefit #3: Relaxes Muscles

Ak máte niekoho, kto dostáva pravidelne svalové kŕče. Môžno ste už počuli o termíne „elektrolyty“.
Elekrolyty sú stopové prvky,ktoré nám pomáhajú udržiavať naše synapsie, keď sa potíme či inak strácame vodu. Bez nich by naše telo dostávalo kŕče. Našťastie šťava obsahuje elektrolyty, ako je sodík a draslík, takže pitie tohto nápoja nám rovnakým spôsobom pomôže ako športové nápoje a podobne.

4. Benefit uhorkovej šťavy : Pomáha pri bolesti krku

Pickle Juice Benefit #4: Helps Sore Throat

Niekedy sa nám stane, že máme zachrípnuté hrdlo a môže to byť veľmi nepríjemné. Ak je vaše zachrípnutie bez nejakých ďalších zdravotných komplikácií, dokážete sa ho zbaviť veľmi jednoducho. Kyslá a slaná voda v uhorkovej šťave nám pomáha zabíjať baktérie a vyrovnať hladinu pH.

5. Benefit uhorkovej šťavy : Výborne sa s ňou vyčistí panvica


Pickle Juice Benefit #5: Cleans Copper Pans
Ak varíte s medeným dnom panvice, môžete ju vrátiť keď bola nová a lesklá. Kyselina octová nám pomôže oxidovať povrch panvice a znovu tak získate jej lesk.

6. Benefit uhorkovej šťavy : Oplodňuje rastliny

Pickle Juice Benefit #6: Fertilizes Plants

Leto je už za rohom a väčšina víkendových záhradníkov sa chystá na svoje kvetinové záhony. Máme pre Vás tajnú prísadu pri rozmnožovaní rastlín – uhorkovú šťavu.
Rastliny,ktoré budú mať kyslú pôdu rovnako ako hortenzie alebo rododendrony, poskytne im potrebnú podporu aby sa lepšie rozmnožovali.

7. Benefit uhorkovej šťavy : Dodáva chuť

Pickle Juice Benefit #7: Adds Flavor

Nemusíte byť sklamaný, keď sa vám minú uhorky. Uhorkovú šťavu v fľaške ešte môžete využiť. Zoberte si z chladničky nejakú zeleninu. napríklad mrkvu alebo brokolicu a červenú cibuľu a všetko to dajte do uhorkovej šťavy na jednu noc. Na druhý deň budete prekvapený!

zdroj: littlethings.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Po tomto článku už nikdy nevylete šťavu z uhoriek. Toto je 7 prospešných dôvodov konzumácie uhorkovej šťavy”