Čo by ste nemali jesť na prázdny žalúdok? Toto je 7 jedál, ktoré mu robia zle

Hovorí sa, že raňajky sú najdôležitejším jedlom a od nich závisí, ako budeme fungovať počas dňa. Budme však úprimní, raňajky určite neznamenajú všetko a aj keď si niečo ráno dáte, asi to nebude vždy práve ovsená kaša.

Niektoré potraviny, ktoré konzumujete na prázdny žalúdok, negatívne vplývajú na vaše zdravie. Pripravili sme pre vás zoznam vecí, s ktorým ihneď zistíte, čo by mohlo mať pre vás negatívny dopad.

  1. Citrusové plody

Úspešný človek začne svoje ráno tak, že sa napije pomarančovej šťavy – to bol obraz, na ktorý ste boli zvyknutí z televízie. V reálnom živote to však nie je možné robiť každý deň. Samotné citrusové plody a šťavy z nich, ktoré si dáte na prázdny žalúdok môžu spôsobiť zápal žalúdka a rôzne alergie.

  1. Banány

Banán sa už dávno nepokladá za exotické ovocie, pretože sa stal neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného jedálnička. Bohužiaľ, vášmu organizmu neprináša až taký veľký úžitok. Sú pomalšie stráviteľné a ak ich zjete ešte ráno pred jedlom, môže spôsobiť nadúvanie sprevádzané neprijemnými pocitmi. Z tohto dôvodu nie je nutné jesť banány alebo ich konzumovať v rôznych šťavách na prázdny žalúdok. Lekári odporučajú jesť toto ovocie až keď sa naobedujete.

  1. Surová zelenina

Kyseliny ktoré sú obsiahnuté v čerstvej zelenine vám môžu podráždiť sliznicu žalúdka. Preto samotná nie je vhodná na rannú konzumáciu, hlavne pre ľudí, ktorý tŕpia tráviacimi ťažkosťami.

  1. Jogurt

Hoci jogurt na prázdny žalúdok nespôsobí takú neplechu ako citrusové ovocie, ani on neprinesie telu najväčší prospech. Najlepšie je ho zjesť dve hodiny po jedle alebo pred spaním. Vtedy pomôže aj vášmu tráveniu.

  1. Studená voda

Voda je zdrojom života a ak chcete mať dobre trávenie mali by ste dodržiavať pravidelný pitný réžim. Plati to však pre vodu, ktorá ma izbovú teplotu alebo je mierne teplá. Naopak studená voda má negatívny vplyv na trávenie, preto ju nepite počas jedenia a ani po rannom zobudení pretože svojmu žalúdku spôsobite skôr šok ako nejaký blahodárny účinok.

  1. Sladkosti

Pankreas v ranných hodinách nemôže produkovať dostatočné množstvo inzulínu, takže keď sa nadávkujete sladkosťami, škodíte len sami sebe. Ak budete jesť často takéto maškrty nalačno, hladina cukru v krvi stúpne nad normál a v budúcnosti sa môže stať, že vám to okrem iného môže spôsobiť cukrovku.

  1. Káva

Voňavá káva pre začatie dňa je obľúbeným nápojom mnohým z vás. Asi každý z nás ju aspoň raz vypil na lačný žalúdok ešte pred raňajkami. Káva však dráždi žalúdok a časom sa toto popíjanie môže vyvinúť do gastritídy. Pitie kávy na prázdny žalúdok taktiež negatívne vplýva na pečeň.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Čo by ste nemali jesť na prázdny žalúdok? Toto je 7 jedál, ktoré mu robia zle”