Pripravte si túto jednoduchú zmes a už nikdy doma neuvidíte mravce!

Štúdie na Stanfordskej Univerzite ukázali, že jedným z hlavných dôvodov prečo mravce prichádzajú do našej domácnosti sú poveternostné podmienky. Bežne dostupné spreje, ktoré používame sú veľmi nebezpečné pre naše zdravie. Národné toxikologické informačné centrum tvrdí, že jedna z dvoch účinných látok v týchto sprejoch, známa ako cypermetrín, môže spôsobiť mnoho zdravotných problémov ako kašeľ, dýchavičnosť, piskot a astmatické záchvaty. Insekticídy majú zložku známu ako nervové činidlo, ktorá vďaka priamemu kontaktu narúša nervový systém hmyzu .

Ak prichádzame do styku s týmito toxickými látkami aj my, môžu mať rovnaké neblahodárne účinky aj na naše telo. Namiesto použitia týchto toxických chemikálií, skúste použiť mätovú silicu. Môžete ňou postriekať časti kuchyne, kúpeľne alebo akékoľvek iné miesta, kde sa objavujú mravce. Táto zmes má silný zápach, ktorý mravce nemajú radi.

DOMÁCI REPELENT

  • 30 kvapiek esenciálneho oleja z klinčekov
  • 30 kvapiek esenciálneho oleja mäty piepornej
  • 4 polievkové lyžice vody

Postup:

Esenciálne oleje nakvapkajte do vody a dobre premiešajte. Zmes vylejte do nádoby s rozprašovačom a postriekajte všetky miesta, kde sa mravce objavujú. Opakujte,ak je to nutné.

zdroj: naturalcuresandhomeremedies.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Pripravte si túto jednoduchú zmes a už nikdy doma neuvidíte mravce!”