Buďte opatrní, ak máte krvnú skupinu “0”. Toto vám môže zachrániť život!

Ľudia s krvnou skupinou 0 sú pomerne vzácni, pretože môžu darovať krv pre jednotlivca s akoukoľvek krvnou skupinou (erytrocyty s krvnou skupinou 0 nemajú žiadne komponenty, ktoré môžu interferovať s inými typmi).

Prijať krv môžu iba od osôb s rovnakým typom.

Tento druh krvnej skupiny robí jej “majiteľa” úplne špecifickým a odlišným od ostatných. No ako všetko, aj toto má svoju nevýhody. Títo ľudia sú náchylnejší na infekcie. Je samozrejmé, že majú určité charakteristické rysy, ktoré ich robia výnimočnými.

Vzhľadom na to, že títo jedinci dostali od prírody to najlepšie, sú narodení ako vodcovia, ktorí sú schopní viesť profesionálne akcie. Sú vitálni a taktiež veľmi presvedčiví. Ľudia tejto krvnej skupiny sú tiež veľmi schopní a úspešní.

Faktom je, že sú náchylnejší na špecifické ochorenia. Napríklad vredy, chorovy štítnej žľazy, hypotyreóza a často trpia nedostatkom jódu. Tieto dysfunkcie môžu spôsobiť nežiaduce zdravotné problémy ako je obezita a zadržiavanie vody.

V Japonsku je každý krvný typ spojený so špecifickým druhom identity. Na pracovných pohovoroch sú potenciálni zamestnanci takmer vždy žiadaní o udanie ich krvnej skupiny. Jedinci s krvnou skupinou 0 sú považovaní za schopných vedenia, za pracovitých, opatrných a úspešných.

Študenti s krvnou skupinou 0 sú najlepší vodcovia v skupine. V dávnych dobách mali najúspešnejší lovci krvný typ 0 a tak mali väčšie šance na prežitie, pretože ich schopnosť vyhodnotiť podmienky pre život bola najlepšie vyvinutá.

Hyperaktívni a neobozretní

Úzkosť z nich robí zúrivých a tak sa stáva, že sú hyperaktívni a nediskrétni. Nezdravá strava a nedostatočná fyzická aktivita podporuje poruchy, ktoré ľudí s takouto krvnou skupinou trápia. Príkladom je inzulínová rezistencia, zlá funkcia štítnej žľazy a obezita.

Tiež ich trápi problém s veľkou tvorbou žalúdočných kyselín. To je dôvod, prečo sú viac náchylní k vytváraniu vredov a vzniku žalúdočných ťažkostí.

Ľudia s krvnou skupinou 0 by sa mali vyvarovať kofeínu a alkoholu. Kofeín môže byť obzvlášť deštruktívny, pretože zvyšuje hladinu adrenalínu. Títo jedinci trpia abnormálne vysokou tvorbou adrenalínu.

Odporúča sa, aby cvičili 3 až 4 krát týždenne.

blood-thread-blood-bags1-640x300

zdroj: goodmorningcenter.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Buďte opatrní, ak máte krvnú skupinu “0”. Toto vám môže zachrániť život!”