5 rád od skúsených kuchárov na prípravu zemiakového šalátu, ktorý bude ešte lepší

Ak chcete na Vianoce vyskúšať niečo nové, čo sa týka chutí, určite si do zbierky receptov doplňte šalát Olivier! Pochádza z Ruska a so svojimi ingredienciami sa vo veľkej miere podobá nášmu zemiakovému šalátu, ale tú správnu chuť mu dodáva mäso.

Tu sú rady, ako ho pripraviť čo najlepšie!

  1. Omyl č. 1

Nie je nutné, aby ste do šalátu dávali len 1 sklíčko majonézy. Samozrejme, že je to ľahšie a rýchlejšie, ale váš žalúdok sa vám nepoďakuje. Ak si chcete pripraviť ešte chutnejšiu verziu, majonézu zrieďte kyslou alebo sladkou smotanou tak, ako naše babičky.

V prípade zdravšej varianty namiesto majonézy použite biely grécky jogurt. Všetko si pripravte pred podávaním, aby ste predišli zníženej kvality šalátu.

 как правильно и вкусно приготовить оливье

  1. Omyl č. 2

Klobása do šalátu by bola neodpustiteľná aj v tom prípade, keby to urobila vaša babička alebo mama. Pripravte si čerstvý šalát Olivier a neodkladajte ho až do Nového roku. Z mäsových výrobkov máte na výber hovädzie, bravčové alebo kuracie mäso.

 как правильно и вкусно приготовить оливье

  1. Omyl č. 3

Pridať do šalátu veľké množstvo zemiakov je zlý nápad. Ovplyvní to jeho celkovú chuť a konzistenciu. Zemiaky majú schopnosť absorbovať majonézovú zmes a z tohto dôvodu gazdinky do šalátov pridávajú tak veľa majonézy.

Aby ste sa po večeri dokázali pohnúť a nezaspali na gauči, na 12 – 14 porcií by malo vyjsť 4 zemiaky, z ktorých každý váži 100g.

 как правильно и вкусно приготовить оливье

  1. Omyl č. 4

Nie je nutné pridávať do šalátu kandizovaný hrášok. Jeho chuť pripomína chuť varených zemiakov a je sladší. Preto radšej uprednostníte mrazený hrášok. S touto radou bude váš šalát hustý a zároveň ľahší.

 как правильно и вкусно приготовить оливье

  1. Omyl č. 5

Dať do šalátu iba jedno vajíčko nie je najšťastnejšie riešenie. Práve vajíčka dodávajú celému jedlu jemnú chuť. Vytvárajú rovnováhu medzi chuťou zemiakov, mrkvy a hrášku. Na 12 porcií si uvarte najmenej 3 vajíčka.

как правильно и вкусно приготовить оливье

zdroj: takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “5 rád od skúsených kuchárov na prípravu zemiakového šalátu, ktorý bude ešte lepší”