Pred odchodom z domu vložila mincu do mrazničky! Tento trik môžete vyskúšať aj vy

Dokonca aj z novej chladničky s mrazničkou sa dokáže vykľuť nepríjemnosť. Mraznička je na nezaplatenie a asi by sme si len ťažko vedeli predstaviť, že ju v našej kuchyni nemáme. Na druhej strane, starostlivosť o tento výdobytok nie je až taká jednoduchá, čo potom zapríčiňuje ďalšie komplikácie.

V prípade, že mraznička nefunguje správne, produkty v nej sa môžu rozmrazovať a naspäť zamrazovať až donekonečna. Samozrejme, že potraviny stratia svoje výživové hodnoty a ešte horšie je, ak sa skazia a spôsobia napríklad otravu jedlom.

Ukážeme vám, ako kontrolovať prevádzku chladničky a mrazničky pomocou tejto bezchybnej metódy!

Ako si overiť fungovanie mrazničky?

  1. Nalejte si vodu do misky alebo pohára a vložte do mrazničky.
  2. Keď voda zamrzne, položte na ňu mincu a vráťte naspäť do mrazničky.
  3. S pokojom sa pustite do svojich vecí, ktoré ste mali na pláne. Minca by mala v mrazničke ostať po dobu celej noci alebo celého dňa.
  4. Vyberte pohár s mincou von z mrazničky. Ak je minca stále na povrchu zmrazenej vrstvy, potom je všetko v poriadku a vaša mraznička funguje tak ako má! V prípade, že minca ostala na dne pohára, mraznička funguje na princípe zmrazenia a rozmrazenia, takže minca spadne na dno. Preto je potrebné sa čím skôr zbaviť všetkých potravín, ktoré tam boli.

морозильная камера лайфхаки

Tomu, ako funguje mraznička, by sa mala venovať väčšia pozornosť, pretože len málo ľudí si uvedomuje, čo to môže spôsobiť, až kým nie je neskoro.

A nakoniec ešte jeden malý trik: ak si chcete dať rýchlo zamraziť želé, vložte ho na 30 minút do mrazničky a následne ho položte na hornú poličku v chladničke. Tak rýchle, ako sa len dá!

Skontrolujte si aj vy vašu chladničku s mrazničkou a nezabudnite o tomto tipe povedať aj svojim známym, zdieľaním článku !

как пользоваться морозилкой

zdroj: takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Pred odchodom z domu vložila mincu do mrazničky! Tento trik môžete vyskúšať aj vy”