Matka nechala svoje novorodené dievčatko na pohovke a odišla. Potom počula krik a všade bola krv…

Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka. Lenže nie za všetkých okolností. Pochopiteľne povaha psa záleží predovšetkým na jeho výchove, ktorú mnoho ľudí u veľkých plemien dokáže podceniť a následne to môže mať katastrofálne následky.

V meste Fresno v Kalifornii novopečená mamička položila svoje novorodené dievčatko Susie na pohovku, otvorila dvere, aby prevzdušnila izbu a odišla do kúpeľne. Vo sne by ju však nenapadlo, že tým spôsobila niečo tak otrasného.

Jej brat vlastnil dvoch psov a jeden z nich bol kríženec šarpeja a pitbulla, o ktorom si matka myslela, že je priviazaný vonku. Bohužiaľ pes bol voľne spustenáý a vbehol do domu, kde malú Susie uhryzol. Okamžite zavolali záchranku, ale pre malé dievčatko bolo príliš neskoro.

Obaja psy boli odovzdaní do rúk organizácie, ktorá sa zameriava na utratenie psov, ktorí niečo také spôsobili. Polícia však naďalej túto tragickú udalosť vyšetruje a verí, že išlo o nešťastnú náhodu.

Nejedná sa však o ojedinelý prípad. Pred pár dňami zahryzol kríženec nemeckej dogy a amerického stafordšírskeho teriéra dieťa len preto, že sa zľakol toho, keď jeho panička zakašlala.
Ako sme už písali na začiatku, všetko sa odvíja od výchovy daného psa. Ľudia často súdia plemeno len kvôli vzhľadu. Podľa jedného výskumu vyšiel pitbull ako najviac tolerantné plemeno psa, ktoré sa k deťom hodí. O tom, že by boli k deťom nevhodní, teda neexistujú žiadne dôkazy, je však ale aj napriek tomu dôležité mať stále dieťa aj psa pod dohľadom

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Matka nechala svoje novorodené dievčatko na pohovke a odišla. Potom počula krik a všade bola krv…”