Toto sa stane, keď namočíte vaše nohy do octu! Zázračné tipy na jeho využitie!

Ocot je a bol už po celé stáročia v domácnosti a kuchyni používaný pre rad rôznych účelov. Ide aj o starobylý ľudový liek, ktorý sa kedysi používal ako záchranné riešenie mnohých zdravotných komplikácií. Jablčný ocot patrí medzi najobľúbenejšie a niektoré štúdie dokonca potvrdzujú, že má rad blahodarných účinkov na ľudské zdravie.

Jablčný ocot tiež pomáha pri chudnutí, reguluje hladinu cukru v krvi a pomáha pri liečbe cukrovky druhého typu. Oplatí sa preto mať jablčný ocot doma vždy po ruke. My Vám navyše dnes ukážeme ešte ďalších 15 zázračných spôsobov, ako ocot, vo svoj prospech využiť.

Proti bolesti hrdla

Zmiešajte 1/4 šálky jablčného octu a 1 šálka teplej vody. Táto zmes je užitočné kloktadlo. Použite ho včas, teda už pri najmenšom náznaku choroby – všetky škodlivé baktérie v ústach budú nemilosrdne zničené.

jablčný ocot  

pálenie záhy

Počas 1 hodiny kloktajte jablčný ocot s trochou vody. Pálenie záhy veľmi zmiernia.

Použitie jablčný ocot

Proti prekrvenie nosovej sliznice

Ak máte pocit upchatia v nose, alebo Vám z neho neustále tečie, vypite pohár vody s jednou lyžicou jablčného octu. Ocot obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, C a kyselinu octovú, kyselinu jablčnú, kyselinu mliečnu a kyselinu citrónovú. Tieto látky uvoľňujú hlieny.

  Použitie jablčný ocot

proti lupinám

Jablčný ocot posilňuje vlasy, robí ich sviežimi a lesklými. A navyše ocot zničí lupiny! Zmiešajte 1/4 šálky octu s 1/4 šálkou vody a naneste do vlasov. Ponechajte po dobu 15 minút. Potom opláchnite bežným spôsobom.

Použitie jablčný ocot

proti kŕčom

Kŕče sú často odrazom toho, že máme nedostatok draslíka. Preto zmiešajte 2 lyžice octu a 1 lyžicu medu sa pohárom teplej vody. Vznikne Vám domáci liek proti kŕčom.

Použitie jablčný ocot

proti svrbeniu

Máte na pokožke nejaké svrbivé miesto? Naneste pomocou vatového tampónu presne na tieto miesta trochu octu. Neutralizuje a má antibakteriálne účinky.
Použitie jablčný ocot

proti bradaviciam

Niektoré bradavice možno naozaj odstrániť každodennou aplikáciou jablčného octu.

Použitie jablčný ocot

Proti zápachu nôh

Ocot sa hravo vyrovná s plesňami. Pridávajte si po dobu niekoľkých dní do kúpeľa jablčný ocot a tento problém sa Vás prestane raz a  navždy týkať.

ako používať jablčný ocot  

proti nadúvaniu

Trápi  Vás nadúvanie, vypite pred jedlom pohár vody s octom. Posilňuje tráviaci trakt a zrýchľuje metabolizmus.

Použitie jablčný ocot  

Proti zápachu v dome

Vytvorte si malý rozprašovač pomocou vody a octu. Pri pravidelnom použití zápach jednoznačne zmizne.

jablčný ocot

Chráni pred nečistotami

Používaním octu možno odstrániť špinu, plesne a nečistoty. Ocot je viacúčelový čistič, ktorý oceníte možno viac, než ten chemický.

jablčný ocot  

upchatý odpad

Zmiešajte šálku octu a pol šálky jedlej sódy. Túto zmes nalejte do odpadu.

jablčný ocot  

proti plesniam

Plesne, ktoré sa vyskytujú v kúpeľni, bývajú často zapeklitým nepriateľom. Jablčný ocot ich Vás zbaví. To isté záclony. Periete záclony a túžite ich z práčky vytiahnuť snehovo biele, pridajte jablčný ocot.

jablčný ocot

krčivé oblečenie

Zrieďte si roztok octu a vody v pomere 1: 3. Postriekajte im oblečenie, než ho začnete žehliť. Veľmi Vám to uľahčí prácu.
jablčný ocot  

Proti škvrnám na nábytku

Nábytok, koberce, textílie a látka. Zmes octu a soli dokáže zbaviť škvŕn takmer všetko. Naneste vždy v malom množstve a rozotierajte.

jablčný ocot  

Ako sami vidíte, tak ocot sa dá využiť naozaj mnohými spôsobmi. Zdieľajte tipy na využitie octu aj s vašimi priateľmi!

zdroj:takprost.cc

Chod hore