Vajíčka z obchodu som vložila do zafarbenej vody, ktorú si viete urobiť aj vy. O pár minut som mala tú najkrajšiu veľkonočnú výzdobu

Iste viete, ako sa robí prírodné farbivo na vajíčka pomocou cibuľovej šupy. Výsledkom je svetlo-oranžová až tmavo hnedá farba. Ako sa však robí nebesky modrá? Možno sa budete diviť, ale bude vám stačiť len jedna potravina z vašej chladničky.

Červená kapusta – pomocník, ktorý vám pomôže vymaľovať vajíčka do nádhernej modrej farbe. Ukážeme vám, ako na to a okrem toho sa naučíte jednoducho ozdobiť vaše veľkonočné vajíčka.

как красиво покрасить яйца

Postup

Menšiu hlávku červenej kapusty si narežte, vložte do hrnca a zalejte 500 ml vody. Priveďte do varu a nechajte podusiť 40-45 minút. Odoberte hrniec z plameňa, nechajte kapustu úplne vychladnúť a potom ju vyberte z vody. Do výsledného odvaru si pridajte 4-5 PL stolového octu.

как красиво покрасить яйца

Vajcia uvarení natvrdo (s bielou škrupinkou) vložte do kapustového vývaru na 3-4 hodiny. Nádherná farba, však? Zapamätajte si, čím dlhšie tam budú, tým intenzívnejší odtieň dostanete.

как красиво покрасить яйца

Vajíčka položte na papierovú utierku a nechajte úplne vyschnúť.

как красиво покрасить яйца

A teraz malý trik! Pomocou kefky na zuby alebo štetca s tvrdými štetinami naneste na vajíčka potravinárske farbivo zlatej farby.

как красиво покрасить яйца

как красиво покрасить яйца

zdroj:sovkusom.ru

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Vajíčka z obchodu som vložila do zafarbenej vody, ktorú si viete urobiť aj vy. O pár minut som mala tú najkrajšiu veľkonočnú výzdobu”