Chrbtica vás prestane ihneď bolieť! Vyskúšajte týchto 6 cvikov, ktoré vám pomôžu OKAMŽITE

Vzhľadom k sedavému spôsobu života, hlavne ľudia, ktorí trávia neustále svoj čas pri počítači, sa s bolesťou chrbta stretávajú každý deň. Výnimkou nie je ani vek človeka! Často sedíme, málo sa hýbeme a naša chrbtica sa prispôsobuje tabletom či telefónom.

Keď sa bolesti chrbta stanú skutočne závažnými, jednoduché riešenia už nepomáhajú. Aj v tomto prípade je lepšie problémy neignorovať a riešiť ich skôr, ako bude neskoro.

Cviky na chrbticu

  1. Hviezdica

Ste unavení po práci? Teraz môžete nielen relaxovať, ale aj pomôcť vašej chrbtici. Stačí, ak si ľahnete na zem, vystriete ruky a nohy do strán a v tejto polohe chvíľu zotrváte.

Následne ruky a ramená otočte na jednu stranu a boky na druhú stranu. Potom sa vráťte do začiatočnej polohy a urobte to isté do opačnej strany. Všetko robte pomaly a relaxujte!

упражнение звезда

  1. Ležiaci kameň

Na tento cvik budete potrebovať obyčajnú stoličku. Ľahnite si na zem, najlepšie na teplý koberec a vyložte si nohy na stoličku. Cvičenie pomáha obnoviť správny krvný obeh v celom tele a chrbtica pri dokáže relaxovať po celodennej námahe.

упражнение камень

  1. Ohybný had

Mladosť človeka je daná schopnosťou pohybu chrbtice. Základom tohto cvičenia je správanie hada , ktorý sa od všetkých zvierat odlišuje svojou ohybnosťou. Ľahnite si na brucho palcami na nohách sa podopierajte a dvíhajte trup na rukách tak vysoko, ako je to možné. Hlavné je, aby ste cítili napätie svalov, no nepreháňajte to.

упражнение змея

  1. Embryo

Cíťte sa opäť ako v matkinom brušku – ľahnite si do klbka. Ležte na chrbte, pokrčte nohy a v zovretých rukách ich ťahajte smerom k bruchu.

Vydržte v tejto pozícii 30 sekúnd až 1 minútu. Cvik si môžete urobiť dokonca aj počas sledovania vášho obľúbeného televízneho seriálu. Stačí si len ľahnúť na zem.

асана эмбрион

  1. Státie v rohu

Hlavným cieľom tohto cviku je uvoľnenie všetkých svalov. Potrebujete na to fitloptu a ak ju nemáte stačí operadlo na pohovke alebo stolička.

упражнение собака мордой вниз

  1. Prepletené nohy

Ľahnite si na chrbát, jednu nohu zohnite a podložte pod jej koleno druhú nohu. Chyťte si spodnú nohu a pomaly ju priťahujte k sebe a dvíhajte druhú nohu, ktorá je nad ňou. Vydržte v tejto polohe nie viac ako 30 sekúnd a urobte si 8 opakovaní s každou nohou.

скручивание ног упражнение

zdroj: takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Chrbtica vás prestane ihneď bolieť! Vyskúšajte týchto 6 cvikov, ktoré vám pomôžu OKAMŽITE”