Keď ich dcéra zomrela pri nehode v Košiciach, nečakali, že zdravotná sestra urobí TOTO!

Zdravotná  sestra zverejnila otvorený list rodičom zosnulej, ešte len 18-ročného dievčaťa. Otvorený list rodičom, ktorým som dnes musela oznámiť, že ich dcéra nežije. Ste zdrvení. V obrovskom šoku. Vaša dcéra bola prevezená do nemocnice dnes ráno bez známok života. Zomrela na mieste nehody, bola ešte mladá a bola tu nádej, že sa nám ju podarí zachrániť. Oživovanie trvalo približne 45 minút.

Nepovedali sme Vám, že sme rany na jej hlave prekryli vlasmi, aby ste sa na ne nemuseli pozerať. Žiadny rodič by nemal svoje dieťa vidieť v takom stave. Stála som vedľa lekára, ktorý Vám čo najcitlivejším spôsobom oznámil, že Vaša dcéra už nežije. Oprava – žiadny takýto spôsob neexistuje. Vo Vašom živote odteraz bude chýbať tá najdôležitejšia osoba. S najvyššou pravdepodobnosťou netrpela. Nehoda sa udiala veľmi rýchlo a bolo po všetkom skôr, než vôbec stačila žmurknúť.

SOURCE: PIXABAY

Spadli ste sa na špinavú nemocničnú dlážku a bolo Vám jedno, koľkými baktériami je pokrytá. Váš svet sa skončil. Vy ste skončili. Ja som stála nad Vami a s kamennou tvárou a prekríženými rukami sa na Vás pozerala.

Objímate sa. Kričíte. Plačete. Môj výraz tváre sa ale nemení. Ponúkam Vám pomoc. Podám Vám vreckovku, vodu. Som s Vami a chcem Vás podporiť aspoň týmto spôsobom. Viac mi moja práca nedovoľuje. Nakoniec musím odísť. Prišli za Vami priatelia a ja viem, že ste v dobrých rukách. Jediné, čo si neuvedomujem je, že ma to to tiež zlomilo. Plačem celou cestou domov. Na Facebooku si prezerám profil Vašej dcéry. Bola veľmi pekná. Nedávno doštudovala na gymnáziu. Mala pred sebou celý život. Je to veľmi nespravodlivé.

SOURCE: PIXABAY

Rozzúrene udriem päsťou do volantu. Doma udriem kabelkou o zem. Padám na dlažbu v kuchyni a plačem rovnako ako Vy. Som príliš mladá na to, aby som mohla mať dcéru v rovnakom veku ako bola tá Vaša. Mám ale 18-ročného brata. Tiež večer jazdí po meste autom. Mohlo sa to pokojne stať aj jemu. Je mi to neskutočne ľúto … viac, než si vôbec dokážete predstaviť.

Bohužiaľ sa o tom už nedozviete. Ja to ale viem. Dúfam, že to vie aj Vaša dcéra. Nikdy som ju nestretla, ale musela byť úžasná. Môže sa Vám zdať, že zdravotnícky personál nedáva nič najavo – verte ale, ze súcitíme s Vami. Vaše utrpenie je aj naším utrpením. Bolí nás to rovnaké, ako Vás. Verte, že v tom nie ste sami.

List tejto ženy ukazuje niekedy aj každodennú realitu práca zdravotné sestry. Zdieľajte ho!

SOURCE: PIXABAY

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Keď ich dcéra zomrela pri nehode v Košiciach, nečakali, že zdravotná sestra urobí TOTO!”