8 dôvodov, prečo nikdy viac nejesť tuniaka z konzervy. Číslo 2 je pre mňa absolútnym šokom …

Všetci vedia, že konzumácia rýb je zdraviu prospešná, ryby z konzervy ale nie sú ani zďaleka tak zdravé, ako by sa mohlo zdať … Prečítajte si, prečo by ste sa mali tuniakovi z konzervy radšej vyhýbať:
1. Vysoký obsah sodíka

Tuniak je obľúbenou pochúťkou športovcov, pretože je bohatý na bielkoviny zodpovedné za rozvoj svalového tkaniva. Nesmiete zabudnúť na fakt, že jedna konzerva tuniaka obsahuje veľké množstvo sodíka, ktorý zvyšuje krvný tlak – to môže byť nebezpečné!
2. Ťažké kovy

Obsah ťažkých kovov každoročne rastie. Svetová zdravotnícka organizácia uskutočnila výskum, ktorý jednoznačne dokazuje, že aj malé množstvo ortute môže vyvolať obrovské tráviace ťažkosti, znížiť imunitu a tiež poškodzuje obličky. Ortuť zvyšuje riziko srdcového infarktu o 70%! V tuniakovi je množstvo tohto kovu veľmi veľké.

3. Brutálny lov

Málo ľudí vie, akým spôsobom prebieha lov rýb … Rybári ju chytajú do obrovských sietí a veľa z nich umiera už vo vode, kedy je umlátená inými rybami. Tie, ktoré prežijú, mlátia kyjakom. Menšie ryby zaživa vhadzujú do obrovských mrazničiek, v ktorých pomaly umierajú ..

SOURCE: PIXABAY

4. Obrovské chovy

Dopyt po tuniakovi každý rok rastie, ale rýb je čoraz menej. Preto vznikajú stále nové a nové chovy. Bohužiaľ, zisk má v tomto prípade prednosť pred kvalitou. Ryby sú kŕmené chémiou, aby rýchlo vyrástli a potom ich zabíjajú.

5. Škodlivé chemikálie

Nielenže tuniaky kŕmi nezdravým krmivom, navyše žijú v kontaminovanom prostredí. Na prvý pohľad chutí ryba v skutočnosti je dávkou karcinogénnych látok, akými sú napríklad dioxíny.

Čítajte ďalej, tento šokujúci zoznam sa u tohto nekončí.
6. Tráviace ťažkosti

Podľa výskumov najväčších svetových organizácií kontroly a zdravotnej prevencie je až 75% otravy jedlom spôsobených práve konzumáciou rýb! Pri nákupe si dávajte pozor na čerstvosť a kvalitu rýb!

SOURCE: PIXABAY

7. Lov tuniaka zabíja aj iné zvieratá

Do obrovských sietí sa nedostanú len tuniaky, ale aj delfíny, žraloky a ďalšie ryby, ktoré umierajú na palube – nikto ich nechce oslobodiť.

8. Znečisťovanie oceánov

Posledný bod súvisí so znečistením vody a prírodného prostredia. Lov rýb je to najhoršie, čo človek robí nielen zvieratám, ale aj celej planéte a tiež aj sebe – potom sme to práve my, ktorí jeme toxické ryby.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “8 dôvodov, prečo nikdy viac nejesť tuniaka z konzervy. Číslo 2 je pre mňa absolútnym šokom …”