Kniha pre teba: Doprajte si šťastnejší život

 

Jason Wachob založil značku Mindbodygreen, ktorá sa spolu s 15 miliónmi návštevníkov mesačne venuje zdraviu a šťastia.
Teraz sa Jason rozhodol prezradiť tajomstvo lepšieho života aj nám.
Vo svojej knihe ŽITE radí, ako žiť život bohatý vo všetkých smeroch. Cez svoje skúsenosti a vlastný príbeh ponúka jedinečný návod ako rozvinúť túto stratégiu a žiť bohatší, naplnený, šťastnejší, zdravší a hlavne zmysluplný život.

Toto sú podľa neho stavebné kamene lepšieho žitia:

Jesť. Hýbať sa. Pracovať. Veriť. Objavovať. Dýchať. Nadväzovať vzťahy. Milovať. Liečiť. Ďakovať. Usadiť sa. Žiť. Smiať sa. 

Jason Wachob sa na nič nehrá a priznáva, že aj on má rád peniaze. Ale zároveň si je vedomý, že čoraz menej ľudí je spokojných len vďaka narastajúcim číslam na bankovom účte, vďaka ktorým si môžu kúpiť všetky tie ligotavé drahé veci.
Dobrý život už neznamená len materiálne zabezpečenie. Musí v ňom ísť predsa o niečo iné. Ako si vybudovať krajší život?

„Vytvoril som nové slovo „wellthy“ a chcem ešte viac zdôrazniť dôležitosť duševného blaha pre vás a pre nás všetkých,“ vysvetľuje Jason Wachob v knihe ŽITE. „Pohodová existencia je taká, v ktorej je šťastie dosiahnuteľné, zdravie prvoradé a každodenný život spojený s hojnosťou. Je to život naplnený zmysluplnou prácou, hlbokými a početnými priateľstvami, v ktorom panuje každodenná hojnosť a prekypujúca radosť. Ale keďže preň neexistuje žiadna jednotná definícia, ktorá by vyhovovala všetkým, dúfam, že vám moja kniha poslúži ako návod a pomôže vám pustiť sa svojou vlastnou jedinečnou a zmysluplnou cestou.“

Spoločne s odborníkmi na mindbodygreen vás povedie po jednotlivých stupňoch k naozajstnej pohode. Začnete so základnými hmotnými oblasťami (jedlo, pohyb), potom prejdete k spôsobu, akým si zarábate na život (práca), od spôsobu, akým naše myšlienky formujú naše zážitky (viera), k dôležitosti odhaľovania nášho kolobehu a vášní (skúmanie).

Potom sa spolu pozriete na potrebu precvičovania mysle a tela (dýchanie) a význam priateľov a dobrého podporného systému pre naše emocionálne zdravie (cítenie). Pretože nemôžete byť v pohode (duševne zdraví), ak sú vaše vzťahy v troskách – tie s ostatnými, ale rovnako aj ten najtesnejší, aký vôbec človek má: vzťah k sebe samému.

Jason Wachob uzatvára svoju knihu ŽITE kapitolou o smiechu. Veď ak sa nevieme zabávať, o čom ten život potom je? „Dúfam, že aj vám sa môže dariť vo všetkých aspektoch svojho života. Nasledujúce stránky vám poskytnú veľa nápadov, ako do seba investovať a pritom kvalitnejšie žiť.“

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Kniha pre teba: Doprajte si šťastnejší život”