Najlepšie nátierky na chlebík. Tieto rýchle nátierky rýchlo utíšia váš hlad

 

Tak ako všetci dietológovia aj my sme proti jedeniu za pochodu. Ale v živote sa vyskytnú momenty kedy je práve sandwich tou najlepšou možnosťou. Po prvé zasýti a po druhé nie je taký škodlivý ako napríklad čokoládová tyčinka.

Podľa posledného výskumu je práve chlieb s rôznou oblohou najpopulárnejšou možnosťou na rýchle zahryznutie. Sandwich vyhráva, zanechávajúc za sebou dokonca aj ovocie. Predpokladá sa, že tajomstvo jeho popularity je v tom, že ho možno podávať s hocičím na čo máte chuť. My sme pre vás pripravili 12 rôznych zaujímavých nátierok!

Nátierky:

 

 • Vajíčkovo-cibuľová

 

Vajíčka uvarte na tvrdo a nastrúhajte ich na hrubom strúhadle. Na jemno nakrájajte mladú cibuľku. Pridajte zmäknuté maslo, kyslú smotanu a dochuťte soľou a korením. Napokon pridajte na jemno nakrájanú pažítku.

 

 • Hríbová

 

Na oleji popražte 4 polievkové lyžice na jemno nakrájaných hríbov, pridajte soľ a korenie. Hríby naukladajte na chlieb a hojne posypte nastrúhaným syrom. Na pár minút vložte do rozohriatej rúry.

 

 • Zo syrokrému

 

Uvarené vajcia nahrubo nastrúhajte. Syrokrém zmiešajte v pomere 2:1 s tvarohom. Zmiešajte s vajíčkami, pridajte kyslú smotanu a najemno nakrájanú pažítku. Osoľte.

 

 • Bryndzová

 

Narežte koriander, 70g vlašských orechov, rozpučte 2-3 strúčiky cesnaku. Oddelene zmiešajte 280g bryndze a 80g masla. Spojte a dobre spolu premiešajte. 

Tvaroh nátierka foto

 

 • Zo sleďa

 

Uvarené vajcia nastrúhajte a pridajte najemno nakrájanú mladú cibuľku a sleďové filety. Maslo rozmiešajte do mäkka a všetky časti zmiešajte.

 

 • Tvarohová

 

Jemno nakrájajte kôpor, petržlenovú vňať a mladú cibuľku a k tomu rozpučte strúčik cesnaku. Zmiešajte s 280g tvarohu a podľa chuti dosoľte.

 

 • Exotická

 

Zmiešajte nastrúhaný syr, rozpučené avokádo, soľ, korenie a štipku mletého koriandra. Rozotrite na chlieb a ozdobte kúskami kôpru.

 

 • Nátierka s vlašskými orechmi

 

Zmiešajte 60g mletých vlašských orechov, 1-2 rozpučené strúčiky cesnaku, 150g masla, ½ čajovej lyžičky soli, a okoreňte podľa chuti.  

 

 • S vajíčkami a šunkou

 

Uvarené vajíčka nastrúhajte a najemno nakrájajte 100g šunky. Všetko zmiešajte s 5 polievkovými lyžicami majonézy a dosoľte.

 

 • Syrová

 

180g tvrdého syra nastrúhajte a zmiešajte s 80g masla. Pridajte 2 polievkové lyžice horčice, soľ a korenie.

 

 • Štipľavá z bryndze

 

Očistite jednu cibuľu, najemno narežte ju a 100 uhoriek a potom ich zmiešajte s 200g bryndze a 1,5 polievkovými lyžicami kyslej smotany.

 

 • Slaninová

 

Rozomlite 200g čerstvej slaniny a rozpučte 2 strúčiky cesnaku. Zmiešajte, pridajte soľ, mleté čierne a červené korenie a poriadne premiešajte.

Tieto lahodné sandwiche si vás získajú svojou chuťou a hlavne zaženú váš hlad. Návrhy sa dajú použiť aj na raňajky aj na piknik.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
  Tak ako všetci dietológovia aj my sme proti jedeniu za pochodu. Ale v živote sa vyskytnú..." />