Tragický príbeh divokého dieťaťa, ktoré otec väznil dlhých 13 rokov v malej izbe

Genien príbeh popisuje jeden z najvážnejších prípadov zneužívania detí v histórii. Nedostala ani lásku, ani priateľský ľudský dotyk. Uzamknutá a zaviazaná v tmavej miestnosti len s namaľovanými oknami. To bolo všetko, čo dostala. Ešte horšie je to, že jej nebolo dovolené počuť alebo vydať nejaký zvuk, čo spôsobilo, že sa jej nevyvinula schopnosť hovoriť až po dosiahnutí veku trinástich rokov, keď sa úrady konečne dozvedeli o jej ťažkej situácii a zasiahli. Tu je tragický príbeh Genie, divokého dieťaťa:

Genien sa narodila v meste Arcadia v Kalifornii v roku 1957 a bola druhým dieťaťom zo štyroch detí jej rodiny. Jej otec nemal rád deti a dokonca ich aj zneužíval. Taktiež bránil aj tomu, aby niekto odchádzal z domu.

Genien otec väčšinou vyrástol v sirotincoch, zatiaľ čo jeho matka viedla bordel a len zriedka ho navštívil. To mu spôsobilo rozvíjanie problémov so zlosťou. Geniena matka bola o dvadsať rokov mladšia než Genien otec a mala degeneratívne problémy s videním v jednom oku. Následovala ťažký šedý zákal, ktorý spôsobil, že bola čoraz viac závislá od svojho manžela. Genienmu  otcovi sa nepáčilo hlučné prostredie a preto po narodení Genien začal izolovať seba a svoju rodinu od ostatných. Hoci sa zdala byť zdravá v jedenástich mesiacoch bola menšia ako ostatné deti, pretože trpela istou dedičnou chorobou rovnako ako jej súrodenci.

Keď Genien mala 20 mesiacov, jej otec presťahoval rodinu do domu svojej matky, kde priviazoval Genien na detskú toaletu takmer na 13 hodín denne. V noci na ňu dal plienku a dal ju do malého spacieho vaku, ktorý jej imobilizoval končatiny. Väčšinou ju kŕmil detskou výživou, obilninami, príležitostne mäkkými vajciami a tekutinami.

Po tom, čo jej babička zomrela pri havárii, sa jej otec sa stal ešte viac antisociálnym a zneužívajúcim. Obviňoval za to Genienho brata, ktorý bol pri nehode s babičkou. Jeho šialené opatrenia sa stupňovali a napokon svojim deťom nedovolil vydávať žiadne zvuky a to najmä pred Genien.

Wiley tiež nútil svojho syna aby zneužíval Genien ako on. Kŕmil ju tak málo, že vo veku trinásť rokov vyzerala, akoby mala len šesť alebo sedem rokov. Spala od 7 večer do 11 hod ráno. Prebudila sa na pár minút na jedenie a potom sa vrátila spať na ďalších šesť a pol hodiny. Jej fyzické obmedzenie na nej tiež ponechalo nedostatočne rozvinuté končatny.

Geniene obmedzenie ju vážne postihlo. V čase, keď mala trinásť rokov, nemohla chodiť, nemohla prehltnúť jedlo, nemala žiadnu črevnú alebo močovú kontrolu a bola náchylná na ublíženie samej seba vždy, keď sa cítila nahnevaná alebo frustrovaná. Hoci jej zrak bol dobrý, nemohla zamerať svoje videnie na objekty, ktoré boli vzdialené viac ako desať stôp, maximálna vzdialenosť v jej izbe.

V roku 1970 začali mať Genieni rodičia násilné sklony. O tri týždne neskôr sa jej matka rozhodla ísť na úrad a oznámiť pracovníkov všetko o ich živote, zatial čo jej manžel vybavoval sociálne dávky pre jeho manželku. Po tom, čo ho polícia obvinila z násilia a zneužívania svojich detí, spáchal samovraždu. Zanechal po sebe lístok a nápisom: “Svet nikdy nerozumie.”

Genien bola prijatá do Detskej nemocnice. V tom čase bola celkom podvyživená: vysoká 1,27 metra, váha len 27 kilogramov, mala nafúknutý žalúdok a nevyrastené zuby. Vzhľadom na to, že bola väznená toľko rokov, jej telo malo ťažké otlačeniny, jej boky boli deformované, jej rebierka bola poddimenzované a jej kosti sa javili ako kosti 11-ročného dievčatka. Nemohla stáť a ruky držala ako káčatko.

Napriek tomu, že počas svojho pobytu v Detskej nemocnici spravila významný pokrok, museli ju presunúť do rôznych domovov, kde ju všetko postupne učili.

Osobitná pozornosť a starostlivosť, ktoré dostala v nemocnici, na ňu mali výrazne pozitívny vplyv. Po krátkom pobyte v jednom z výskumných domov, o ktorom sa domnievala, že jej zamestnanci v nemocnici mali negatívny vplyv, ju prevzal David Rigler a jeho žena, ktorí sa stali jej dočasnými pestúnmi.

Genie sa medzi rokmi 1978 a začiatkom 90. rokov presúvala medzi najmenej štyrmi domavami, kde čelila telesnému a duševnému zneužívaniu, čo spôsobilo, že sa dostala do depresie a stiahla sa.

Teraz žije jednoduchý život v nezverejnenom súkromnom zariadení pre dospelých s mentálnym rozvojom v Los Angeles.

zdroj:unbelievable-facts.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Tragický príbeh divokého dieťaťa, ktoré otec väznil dlhých 13 rokov v malej izbe”