9 najzdravších výrobkov, ktoré nedávate vášmu psovi – a mali by ste!

Každý, kto má psa, určite chce, aby bol v najlepšej forme. Možno viete, že prosebnému pohľadu vášho domáceho maznáčika, keď sa na vás pozerá ako jete sa nedá odolať a dáte mu niečo.

Keď dáte svojmu miláčikovi jesť z vášho taniera, podporujete jeho zlé návyky. Dnes ale nebude reč, o tom či im nemáte dávať, ale naopak – tu je zoznam 9 produktov, ktoré nemožno nechať ujsť v strave:
1. Diétne mäso: energia
Psy sú mäsožravce – mäso je pre nich zdrojom energie a bielkovín. Najlepšie pre nich je chudé mäso – kuracie, bravčové alebo hovädzie. Vyvarujte sa mletému mäsu – obsahuje vyšší obsah tuku.

2. Pečeň: vitamíny A, B, K
Pečen je skvelým zdrojom vitamínov. Určite to ale nepreháňajte. Príliš veľa vitamínu A môže poškodiť vášho psa. Podávanie by nemalo presiahnuť 30 g pre veľkých a stredných psov a 15 g pre menšie psy denne.

3. Losos a tuniak: lesklá srsť a vyššia obranyschopnosť
Tieto ryby obsahujú kyseliny omega-3, ktoré pomáhajú udržiavať lesklú srsť. Majú tiež veľký vplyv na fungovanie mozgu. Ryby podávajte tepelne upravené a uistite sa, že v nich nie sú žiadne kosti. Pre psy je prospešný aj rybí olej.

SOURCE: PIXABAY

4. Petržlen: Nepríjemný dych
Ak váš pes trpí nepríjemným zápachom, vyskúšajte petržlen. Okrem toho je bohatý na vápnik a draslík.

5. Zelený hrášok: draslík
Draslík je nevyhnutný pre zdravie ľudí a zvierat. Hrášok obsahuje aj fosfor a vitamín B.

6. Mrkva: zdravé zuby
Mrkva obsahuje vysoký obsah vitamínov, ale má tiež priaznivý účinok na chrup. Zabraňuje aj infekciám v ústnej dutine a podporuje trávenie.

SOURCE: PIXABAY

7. Ovsené vločky: trávenie
Ovsené vločky sú  bohaté na vlákninu a podporujú trávenie. Sú odporúčané najmä pre starších psov, ktorí majú problémy s tráviacim traktom. Stačí variť ovsené vločky a čakať, až sa ochladia – a máte hotové.

8. Jogurt: vápnik
Jogurt obsahuje vysoký obsah vápnika, ktorý posilňuje kosti a zuby. Je to prirodzené probiotikum, ktoré podporuje trávenie. Pamätajte, že to musí byť prírodný jogurt bez chemikálií, a nie s príchuťou alebo kúskami ovocia. UPOZORNENIE: Predtým, než pes dostanete jogurt, uistite sa, že toleruje laktózu!

9. Kokosový olej: bielkoviny, obranyschopnosť a zdravá pokožka
Populárny kokosový olej je vhodný pre ľudí mnohými spôsobmi. Ale ako je to u psov? Ukázalo sa, že má priaznivý účinok na pokožku a antibakteriálne účinky. Je tiež bohatý na bielkoviny. Uistite sa, že pes tento olej dobre znáša. Dajte mu malú porciu. Ak nemá hnačku, znamená to, že všetko je v poriadku.

Tieto produkty sú ideálne pre ľudí a zvieratá. Váš pes bude s nimi zdravý a spokojný. Pamätajte – predtým, než mu dáte nový produkt, porozprávajte sa s veterinárom. Zdieľajte tieto informácie so všetkými milovníkmi psov :)

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “9 najzdravších výrobkov, ktoré nedávate vášmu psovi – a mali by ste!”