Šokujúca pravda o rybe pangasius. Budete prekvapení, aká je veľmi nebezpečná pre vaše zdravie.

Pangasius alebo basa – druh riečnej ryby, ktorá obsahuje množstvo chemikálii, baktérii, hormónov a ťažkých kovov.

Táto ryba nahromadí vysokú úroveň arzénu, rovnako ako polychlórované bifenyly, DDT a jeho metabolity, chlórdan kongenerov (CHLS), kovové nečistoty, izoméry hexachlórocyklohexánu, hexachlórbenzén a iných toxických a nebezpečných látok.

Prečo rybu pangasius nie je dobré jesť

V skutočnosti, že táto ryba väčšinou chová v rieke Mekong vo Vietname, kde úroveň znečistenia vody je jednou z najvyšších na svete. Do Mekongu sa vypúšťajú zlúčeniny z neočistenej vody chemických tovární, odpadové vody z čistiarní a hnojív z polí. A bezohľadní chovatelia tiež kŕmia pangasie geneticky modifikovanými potravinami a ďalšími chemikáliami.

pangasius ryby

Pangasius je za babku, takže ryby sa predávajú hlavne pre chudobné vrstvy a posielajú sa do krajín “tretieho sveta”, kde ryby aktívne kupujú.

Pri zamrazení pangasia sa využíva tá istá voda z Mekongu. Aby urýchlili rast rýb 4x rýchlejšie, privážajú z Číny hormóny, ktoré sa zavádzajú do tela samíc. Hoci orgány, ktoré kontrolujú kvalitu výrobkov v Európe, vyžadujú si dáta o týchto hormónov, výrobcovia ich odmietajú poskytnúť.

pangasius ryby

Štúdie poukazujú na to, že konzumácia pangasia vedie k poškodeniu pečene, ochoreniu krvi, poškodeniu vnútorných orgánov.

  pangasius ryby

Dávajte si pozor a pokúste sa zastaviť konzumáciu tejto ryby. Je veľmi nebezpečná pre človeka a hlavne pre malé deti. Dávajte pozor na to, čo jete!

Povedzte svojim priateľom o tejto šokujúcej pravde o pangasii.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Šokujúca pravda o rybe pangasius. Budete prekvapení, aká je veľmi nebezpečná pre vaše zdravie.”