Spodná bielizeň má vždy svoje čaro. Môžete si na seba obliecť aj vrece, no ak pod ním budete mať krásnu spodnú bielizeň, budete sa cítiť ako bohyňa. Na jar a v lete pravdepodobne uprednostňujete ľahké oblečenie, a preto si vo väčšine prípadov vyberiete bielu bielizeň. Existuje však jeden problém – veľmi rýchlo stráca svoj atraktívny vzhľad, pretože začne nadobúdať odtiene sivej alebo zažltnutej farby.

как отбелить пожелтевший лифчик

Biele podprsenky a nohavičky sú pomerne náročné na pranie, pretože netolerujú tvrdé bieliace prostriedky. Prezradíme vám teda, aké prísady musíte pridať do vody, aby ste svojej spodnej bielizni navrátili oslnivú belosť.

Potrebujete

  • 2 PL soli
  • 1 PL sódy
  • 1 PL prášku na pranie

Postup

  1. Nalejte si do umývadla teplú vodu, nie horúcu. Pridajte všetky tri zložky a dobre premiešajte, aby sa rozpustili.

как отбелить пожелтевший лифчик

  1. Nechajte podprsenku namočenú v roztoku po dobu 15 minút. Ak vaša spodná bielizeň nie je vo veľmi dobrom stave, nechajte ju vo vode po dobu 30 minút, ale nie viac. Potom bielizeň ručne vyperte – nenaťahujte ju a neotierajte.

как отбелить лифчик в домашних условиях

  1. Prepláchnite podprsenku v čistej teplej vode a je to! V žiadnom prípade si nesušte spodnú bielizeň na radiátore, pretože inak sa na nej objavia zažltnuté škvrny.

как отбелить лифчик в домашних условиях

Tento spôsob prania je ideálny nielen pre spodné prádlo, ale aj pre svetlé biele blúzky, tielka a košele. Vaše veci tak zostanú dlho snehobiele a budú vyzerať ako nové!

 

zdroj: Chillin.sk – článok je zakázané kopírovať na iné weby, aj české bez písomného súhlasu chillin.sk. Inak vám hrozí trestné oznámenie.