Kedy je najlepší čas nechať spať dieťa? Tabuľka vám to povie. Najhoršie je, keď ide spať po tomto čase…

Takmer každý z nás si spomenie na časy, kedy platilo pravidlo chodiť spať o 21:00. Konali naši rodičia správne? Potrebuje dieťa takýto dlhý odpočinok? Na otázky nám odpovedala učiteľka strednej školy a odborníčka na výchovu detí Stacey Carlsen.

Pedagogička sa domnieva, že hlavnými faktormi, ktoré vplývajú na čas spánku sú vek a čas vstávania. Na základe týchto údajov vytvorila tabuľku, ktorú v súčasnosti používajú rodičia na celom svete.

ходьба для быстрого похудения

Kedy je čas ísť do postele?

Mnohé mamičky aj oteckovia boli prekvapení faktom, že zdravé dieťa by malo spať tak dlho. Avšak po otestovaní tejto metódy dospeli k záveru, že práve vďaka tejto tabuľke sa im podarilo napraviť nielen režim detí, ale aj ich vlastný.

Tabuľka ich zorganizovala tak, aby pred spánkom trávili s deťmi viac času. Podľa nej by mali deti od 3 do 6 rokov spať aspoň 10-12 hodín denne. Staršie deti by mali spať o 1 hodinu menej.

Veľa dospelých ani nevie, aký dôležitý je pre dieťa odpočinok počas spánku. Koniec koncov, dôsledky nedostatku spánku u detí sú oveľa vážnejšie ako u samotných dospelých. Oslabené funkcie tela, pomalé reakcie na okolité podnety a faktory čoho výsledkom je negatívny vplyv na celkový výkon dieťaťa.

Spánok je pre ne veľmi dôležitý, pretože až 80% rastového hormónu sa produkuje v prvej fáze spánku. Nedostatok dobrého spánku sa môže stať hlavnou príčinou oneskoreného rastu a pomalého vývoja dieťaťa.

Príznaky nedostatočného spánku u detí sú často podobné: horšie sa prispôsobujú okoliu, sú rozpačité, zábudliví a menej kritické voči svojmu vlastnému konaniu. Taktiež si často pretierajú oči, akoby boli pokryté prachom. Ďalším dôležitým dôsledkom nedostatku spánku je zníženie schopnosti prispôsobiť sa stresu.

ходьба для быстрого похудения

Tieto chyby však možno odstrániť, ak sa nastaví správny režim spánku. Odborníci na spánok odporúčajú, aby ste dali dieťa do postele vždy v ten istý čas. Nezabúdajte ani na rituál pred samotným spánkom – čítanie alebo počúvanie audiokníh, pred odchodom do postele, vyvetrajte miestnosť a odstráňte z nej všetky predmety, ktoré by mohli spôsobovať hluk.

ходьба для быстрого похудения

Zdieľajte tieto zaujímavé informácie aj s vašimi priateľmi na Facebooku!

 

foto:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Kedy je najlepší čas nechať spať dieťa? Tabuľka vám to povie. Najhoršie je, keď ide spať po tomto čase…”