8 signálov, ktorými vás oči varujú pred zdravotnými problémami!

Ľudské oči dokážu prezradiť veľa. Odrážajú nielen náš vnútorný svet, ale aj naše choroby. Bolesť očí môže signalizovať vážnejšie ochorenia, o ktorých ste možno ani nemali tušenie.

Prečítajte si, ako vám vaše oči naznačujú prítomnosť ochorenia v tele

  1. Jačmeň

Síce vám dokáže spôsobiť  otravnú bolesť, ale zvyčajne po niekoľkých dňoch zmizne. Ak však v priebehu 3 mesiacov jačmeň neodišiel, môže to znamenať zriedkavú formu rakoviny známej ako karcinóm mazových žliaz. To isté sa týka jačmeňa, ktorý sa pravidelne objavuje na tom istom mieste.

 

  1. Strata obočia

K vypadávaniu vlasov dochádza z rôznych príčin. V prípade, že porast obočia začne rednúť, môže ísť o poruchu štítnej žľazy.

 

  1. Rozmazané videnie

Ak často používate počítač, môžete zažiť pocit pálenia očí alebo rozmazané videnie. Ak sa vám obraz rozmazáva, keď sa pozriete na obrazovku, pravdepodobne ste sa stali vlastníkmi syndrómu počítačového videnia. V budúcnosti vám to môže priniesť nepohodlie a mali by ste okamžite navštíviť svojho očného lekára, aby vám predpísal očné kvapky a vitamíny.

 

  1. Slepá škvrna

Malá slepá škvrna v oblasti zorného poľa môže mať hlboký význam. Ak ste ju videli ako blikajúce svetlo alebo vlnovku, môže ísť o výsledok migrény. Výskyt slepej škvrny totiž sprevádza bolesť hlavy.

 

  1. Vytreštené oči

Najčastejšou príčinou vypuklých očí je hyperaktívna štítna žľaza, známe ochorenie taktiež ako hypertyreóza.

 

  1. Zožltnuté očné bielka

Tento stav je známy ako žltačka, objavuje sa u detí s nevyvinutou funkciou pečene, ale taktiež sa vyskytuje aj u dospelých. Ak postihne dospelého človeka, môže to naznačiť problémy s pečeňou, žlčníkom alebo žlčovými cestami.

 

  1. Zahmlené videnie

Ľudia, ktorí trpia cukrovkou majú väčší predpoklad na očné choroby. Najbežnejšou je diabetická retinopatia, ktorá postihuje sietnicu v oku a je hlavnou príčinou slepoty u dospelých.

 

  1. Dvojité videnie, mdlé videnie alebo strata zraku

Ak u seba náhle spozorujete vyššie uvedené príznaky, ihneď navštívte lekára. Môže totiž ísť o cievnu mozgovú príhodu.

Naučte sa porozumieť signálom svojho tela, pretože je tým najlepším radcom!

 

zdroj: takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “8 signálov, ktorými vás oči varujú pred zdravotnými problémami!”