Kniha pre teba: Nočná zmena od Michaela Connellyho

 

Najskôr tu bol Harry Bosch, potom Mickey Haller a teraz skvelá Renée Ballardová. Postava s vnútornou integritou a charakterom. Pre každého autora je vytvorenie novej postavy ťažké…no Michael Connelly to zvládol príkladne.
Áno, po desiatich rokoch Connelly uvádza novú románovú postavu, detektívku Renée Ballardovú. A obľúbite si ju rovnako ako Harry Boscha!
Je tu Nočná zmena.

Z prestížneho Oddelenia lúpeží a vrážd Renée pridelia na najhoršie miesto v L. A. – do Hollywoodu, navyše do nočnej zmeny, kde zvyčajne končia tí najneschopnejší z policajného zboru.
Detektívka narazí hneď na dva prípady brutálneho násilia na ženách, ktoré jej nedajú pokoj. Prvým je transgendrová žena, ktorú ktosi dobil takmer na smrť, a druhým mŕtva servírka. Obidva prípady sa Renée osobne dotknú, a tak sa rozhodne pokračovať vo vyšetrovaní, hoci tým ohrozuje svoju vlastnú kariéru.

„Michael Connelly je skutočný majster detektívky.“
Stephen King

Nočná zmena je vynikajúca detektívka, na aké sme u Connellyho zvyknutí. Opäť remeselne vynikajúco zvládnutá po stránke vyšetrovateľskej. No do príbehu pridal aj hrdinku, ktorá je uveriteľná, autentická a okamžite sa s ňou stotožníte. Renée je húževnatá a rozhodne viac, ako len nejaký klon Harry Boscha. Plnohodnotná postava, ktorá vynáša nové krimi vyššie ako je len štandard.

Michael Connelly je jeden z najlepších a najúspešnejších autorov detektívok na svete. Vyštudoval žurnalistiku, aj pracoval istý čas ako novinár, no v roku 1992 debutoval knihou Temná ozvena, v ktorom stvoril detektíva Harry Boscha.
Za knihu dostal cenu Edgar Award za najlepší kriminálny debut.
Odvtedy napísal tridsať románov, v súčasnosti pracuje aj ako výkonný producent seriálu Bosch.

Námety na svoje romány vraj čerpá z bývalej praxe investigatívneho reportéra, zaoberajúceho sa kriminálnymi činmi. Dynamika a nečakané rozuzlenia v príbehoch priniesli tomuto autorovi nebývalú popularitu a uznanie čitateľov kriminálnych románov na celom svete.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Kniha pre teba: Nočná zmena od Michaela Connellyho”